- Reklama -

- Reklama -

Wiesław Różyński prosi o głosy

Spotkanie wyborcze zorganizował dziś Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj. Przekonywał on mieszkańców Biłgoraja do tego, dlaczego warto na niego oddać głos 13 października podczas wyborów parlamentarnych.

W poniedziałkowe popołudnie w sali konferencyjnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Wiesławem Różyńskim, kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Sejmy RP. W spotkaniu z wyborcami uczestniczył również Krzysztof Hetman, europoseł oraz Teresa Nowak, kandydatka PSL do Sejmu.

Wiesław Różyński przedstawił ogólnopolski program PSL na który składa się m.in.: dobrowolny ZUS dla przedsiębiorcy, emerytura bez podatku, dostępna służba zdrowia, tani prąd oraz czyste powietrze, zdrowa, tradycyjna żywność.

Moim celem jest Polska, w której najważniejszy jest szacunek dla drugiego człowieka, a głos każdego Polaka jest słyszany i słuchany. Polska bez obrażania, wytykania palcem czy dzielenia na dobrych i złych, w której każdy może żyć godnie  – twierdzi Wiesław Różyński

- Reklama -

Wiesław Różyński mówił również o tym co chciałby zrobić dla regionu. Zależy mu na zapewnieniu środków na budowę i remont dróg lokalnych oraz ścieżki rowerowe. Dobre drogi lokalne z chodnikami i ścieżkami rowerowymi nie tylko ułatwiają komunikację, ale podnoszą także bezpieczeństwo. Jego zdaniem każda budowa i modernizacja drogi powinna obejmować budowę chodnika i ścieżki rowerowej, obligatoryjnie w terenie zabudowanym. Należy na ten cel przeznaczyć dofinansowanie ze środków unijnych i budżetowych do wysokości 90% kosztów. Ważne jest również zapewnienie środków na budowę i remont świetlic wiejskich oraz budowę i remont remiz. Wieś to nie tylko rolnictwo, to przede wszystkim wyjątkowa przestrzeń do życia, w której znajduje się wielkie bogactwo kulturowe. Podkreślał, że niezwykle istotne jest wsparcie szpitali powiatowych, takich jaki jest w Biłgoraju oraz samorządów w przygotowanie terenów pod inwestycje. Nie bez znaczenia jest również promocja gospodarcza naszego regionu po to, aby zachęcić inwestorów do lokowania swoich inwestycji właśnie tutaj.

O pomoc w kampanii wyborczej na ostatniej prostej prosił Krzysztof Hetman. Zapewniał on, że Wiesław Różyński ma duże szanse, aby zdobyć mandat posła. Jego zdaniem to skuteczny i doświadczony samorządowiec.

Wiesław Różyński od urodzenia związany jest z ziemią biłgorajską. Tutaj się urodził, wychowywał i tutaj spędził praktycznie całe swoje życie zawodowe pracując na rzecz rozwoju regionu, ziemi biłgorajskiej i jej mieszkańców.
 W 2003 roku zdobył tytuł magistra administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1994 – 1995 oraz 1997 – 2001 był urzędnikiem w Urzędzie Gminy Biłgoraj, w latach 2001 – 2004 sprawował funkcję zastępcy dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju, a w latach 2004 – 2006 był zastępcą dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie. Od 2006 roku po dzień dzisiejszy pełni z woli mieszkańców zaszczytną funkcję wójta gminy Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.