- Reklama -

Wiesław Drabik odwiedził dzieci w Potoku Górnym (foto)

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Potoku Górnym 21 kwietnia gościł autor książek dla dzieci Wiesław Drabik.W spotkaniu wzięło udział około 180 uczniów z klas 0- IV. Były dzieci ze szkoły podstawowej w Potoku Górnym, Szyszkowie, Lipinach Dolnych i Lipinach Górnych-Borowinie.

Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytane przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci zakładek i naklejek. Odważni mieli też okazję do zaprezentowania swojej bujnej wyobraźni układając zakończenie do podanego przez autora początku zdania jednej ze swoich książek. 

- Reklama -

Spotkanie przebiegło w bardzo wesołej i miłej atmosferze. Poczucie humoru autora tak przypadło do gustu uczniom, że śmiechu było co niemiara. Na zakończenie spotkania w potockiej bibliotece, Wiesław Drabik otrzymał bukiet kwiatów. Po czym można było kupić książeczki autora i otrzymać autograf wraz z dedykacją.  

Wiesław Drabik to autor ponad stu pięćdziesięciu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom także je zachwalają. Książeczki są bogate w kolorowe ilustracje. Najbardziej znane z nich to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.