- Reklama -

- Reklama -

Wielki sukces uczennicy ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu

25 kwietnia 2016 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzywojewódzkiego Konkursu „1050 lat Chrześcijaństwa w Polsce”, w którym wzięło udział kilkuset uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego i podkarpackiego. W konkursie plastycznym zwyciężyła uczennica Sylwia Kocik z klasy IV TŻiUG, której opiekunem był nauczyciel Marian Kucharczuk. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr. Mariana Rojka, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego, Posłów na Sejm RP i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Jury postanowiło oprócz nagrody rzeczowej przyznać Sylwii nagrodę specjalną – wyjazd do PE w Strasburgu – ufundowaną przez europosła prof. Mirosława Piotrowskiego. Cała społeczność szkoły jest dumna z sukcesu Sylwii, który świadczy, że oprócz bardzo dobrych wyników w kształceniu zawodowym uczniowie mogą rozwijać swoje pasje.

Poprosiliśmy Sylwię o udzielenie wywiadu.

– Kiedy ujawnił się Twój talent artystyczny?

– Jeszcze w podstawówce i gimnazjum w Cieszanowie, ale miałam szerokie zainteresowania. Tańczyłam w grupie tanecznej w Cieszanowskim Domu Kultury. Grałam w żeńskim zespole piłki nożnej prowadzonym przez księdza katechetę. Jako uczennica ZSCKR w Różańcu wygrałam konkurs plastyczny w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Tańczyłam też w zespole tańca ludowego prowadzonym przez panią Małgorzatę Ułanowską.

- Reklama -

– Czy spodziewałaś się I nagrody?

– Byłam zaskoczona, że jury z panią Anną Świcą na czele wybrało moją pracę pt. „Kapliczka na trasie Zamość – Biłgoraj”. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Przeżyłam mocno moment wręczenia pierwszej nagrody przez ks. biskupa i certyfikatu na wyjazd do Strasburga w dn. 7-10 V 2016 r. przez asystenta europosła prof. Piotrowskiego.

– Jakie masz plany na przyszłość?

– Dalej się kształcić być może w kierunku artystycznym. Trudno mi określić, co przyniesie życie. Obecnie kończę Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, które daje mi pewny zawód. Sukces w konkursie pozwolił mi nabrać pewności siebie.

– Życzymy spełnienia marzeń i znalezienia swojego miejsca w życiu.

 

Rozmawiał Marian Kucharczuk – opiekun KH 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.