- Reklama -

- Reklama -

Wielki mecz charytatywny dla Kubusia

W niedzielę w Biłgoraju - "Wielki mecz charytatywny dla Kubusia". Kuba Osuch z Aleksandrowa Drugiego ma 11 lat i nieuleczalną chorobę genetyczną. Walczy o życie i pomaga w tym wiele życzliwych osób. Na stadionie miejskim w Biłgoraju, o godzinie 15:00 policjanci zmierzą się z samorządowcami. Będzie też wiele towarzyszących atrakcji.

- Reklama -

Wszystko zmieniło się gdy Kubuś skończył dwa latka. Zaczął utykać na prawą nogę i okazało się, że ma podwichnięte oba stawy biodrowe. Z dnia na dzień pojawiały się coraz to nowe dolegliwości. Częste zapalenia uszu, niedosłuch obustronny, niedomykalność zastawki mitralnej, zniekształcenia układu kostnego – wszystkie nowe wiadomości sprawiały, że baliśmy się bardziej – mówią rodzice.

Gdy Kubuś nie miał jeszcze pięciu lat, padła diagnoza: mukopolisacharydoza IVA. Nazwa niemówiąca zupełnie nic. To nieuleczalna choroba genetyczna.

- Reklama -

– Musimy zakupić gorset ortopedyczny, ponieważ prawa strona ciała jest dominującą, a po lewej stronie jest więcej uszkodzeń. Kuba cały czas siedzi krzywo i nie jest w stanie skorygować postawy. Kolejna rzecz to zakup koflatora. Z powodu nieefektywnego kaszlu, porażenia mięśni oddechowych dochodzi do zalegania wydzieliny. Dodatkowo sprzyja temu przewlekły problem z zatokami. Wiemy, że przyjdzie też moment, w którym zabraknie nam środków na codzienną rehabilitację – piszą rodzice.

W niedzielę na stadionie w Biłgoraju, policjanci zagrają z samorządowcami. Będą: dmuchańce, loterie, balony i wiele innych atrakcji dla dzieciaków. Ale tego dnia najważniejszy jest Kuba. Początek 3 lipca o godzinie 15:00.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.