- Reklama -

Wielkanocny konkurs palm i stroików

Ponad 100 propozycji zgłosili młodzi mieszkańcy gminy Józefów na tegoroczny konkurs na palmę i stroik wielkanocny. Jury podzieliło nagrody w kilku kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po uczniów najstarszych klas szkół podstawowych.

W konkursie na stroik przygotowany przez najmłodszych uczestników jurorzy przyznali nagrody z wyróżnieniem Martynie Kudełce z Oddziału Przedszkolnego w Stanisławowie, grupie 6-latków z Przedszkola w Józefowie i Oddziałowi Przedszkolnemu w Górecku Starym.

W kategorii klas I-III cztery równorzędne pierwsze nagrody otrzymali: Aleksandra Lipian z klasy Ia, Gabriela Kula z Ib i Aleksandra Krzaczek z IIb SP w Józefowie oraz Bartosz Morawicki z klasy III SP w Stanisławowie. Drugie miejsce w konkursie zajęli: Maja Milewska z Ia i Amelia Murzacz z IIb SP w Józefowie, a także Natalia Morawicka z klasy I SP w Stanisławowie oraz Michał Nieścior z IIb SP w Majdanie Nepryskim. Trzecie nagrody przypadły Sarze Ungier z klasy Ib, Nicoli Buczkowskiej z Ia i Malwinie Słupskiej z IIb SP w Józefowie. Jurorzy przyznali również wyróżnienia dla Karoliny Przytuły z klasy II SP w Stanisławowie, Jakuba Droździela z Ia SP w Józefowie oraz autorom prac zbiorowych z klas I i II ze świetlicy szkolnej w Józefowie i trzecioklasistom z SP w Józefowie.

Wśród najstarszych uczestników z klas IV-VI członkom komisji najbardziej spodobała się propozycja Krzysztofa Rychtera z klasy VIb SP w Józefowie. Trzy równorzędne drugie nagrody trafiły do Judyty Lipian z IVa i Natalii Szkałuby z Vb SP w Józefowie oraz Amelii Tracz z klasy VI SP w Majdanie Nepryskim. Na trzecią zasłużył Piotr Dobek z klasy IV SP w Stanisławowie, a na wyróżnienia – Jakub Karwan z klasy VI, Wojciech Karwan z klasy IV i Kacper Potocki z Vb SP w Józefowie oraz czwartoklasista z SP w Stanisławowie Mateusz Podolak.

- Reklama -

Jury przyznało też dwie nagrody specjalne za liczbę prac i pomysłowe ich wykonanie dla Stanisławowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz dzieciom ze świetlicy środowiskowej „Podaj Dłoń” w Józefowie.

Kolejne nagrody i wyróżnienia otrzymali autorzy najpiękniejszych palm wielkanocnych. W kategorii klas I-III trzy równorzędne pierwsze nagrody przypadły Aleksandrze Krzaczek z klasy IIb oraz Emilii Zawiślak i Mateuszowi Kukiełce z IIIb SP w Józefowie. Drugie nagrody zdobyli Malwina Słupska z klasy IIb SP w Józefowie, zaś trzecie trafiły do Malwiny Zaśko i Wojciecha Haczykowskiego z klasy Ia SP w Józefowie oraz Anity Margol z IIa SP w Majdanie Nepryskim. Na liście wyróżnionych znaleźli się Aneta Berdzik z klasy III SP w Majdanie Nepryskim, Borys Tyras z Ia SP w Józefowie oraz uczniowie klas I-II świetlicy SP w Józefowie.

Wśród starszych autorów pierwszymi nagrodami jurorzy docenili prace, które wykonali Damian Zdybel z klasy VI, Paweł Ostasz z VIa i Krzysztof Rychter z VIb SP w Józefowie oraz Agata Baran i Adrian Droździel z klasy IV SP w Górecku Starym. Na drugie nagrody zasłużyli Mikołaj Kraczek z klasy VI i Daniel Skóra z IVa SP w Józefowie, na trzecie – Wojciech Herda z klasy V SP w Józefowie i Bartłomiej Łazorczyk z klasy IV SP w Górecku Starym, natomiast wyróżnienia przypadły Szymonowi Polskiemu, Katarzynie Łojko i Adamowi Bebie z klasy IV SP w Górecku Starym oraz Emilii Durze, również czwartoklasistce, ale z SP w Józefowie.

Wszystkie prace trafiły na pokonkursową wystawę w józefowskim MOK, a w czwartek 17 marca zostaną przekazane miejscowej Caritas.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.