- Reklama -

- Reklama -

Wielka feta biłgorajskich seniorów. Już w niedzielę

Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 20 lat! W niedzielę wielkie święto i gala w Biłgorajskim Centrum Kultury. Fajni, sympatyczni i ciągle aktywni seniorzy, gorąco zapraszają. Początek o godzinie 15:00 w sali widowiskowej BCK.

- Reklama -

Przyjdź w niedzielne popołudnie o godz. 15:00 do Biłgorajskiego Centrum Kultury , a zobaczysz to czym się zajmują i czym żyją seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – zapraszają jubilaci.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Biłgoraju został utworzony w 2002 roku jako filia Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tej strukturze działał do 2007 roku. W 2008 roku ówczesny zarząd podjął starania o przekształcenie Uniwersytetu z lubelskiej filii w organizację pozarządową, w celu uzyskania osobowości prawnej, pozwalającej na samodzielnie działania, podejmowanie zobowiązań i działań prawnych.  23 września 2008r. w Krajowym Rejestrze Sądowym zostało wpisane Stowarzyszenie Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- Reklama -

Organizacja od 20 lat prowadzi działalność na rzecz ludzi starszych w zakresie edukacji, kultury i sztuki, kultury fizycznej, rozrywki i rekreacji. Dwa razy w miesiącu organizowane są wykłady edukacyjne z zakresu różnorodnych dziedzin wiedzy, dostosowane do zainteresowań studentów – seniorów. Dla zainteresowanych osób prowadzone są zespoły tematyczne, np. zespół artystyczny, zespół literacki, zespół turystyczno-krajoznawczy, zespół pomocy społecznej, dalsze są w trakcie organizacji. Ciekawą formą działalności jest organizacja wycieczek, imprez kulturalnych, rozrywkowych, zajęć sportowo-rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.