Szkolenie język ang/niem/ros

Wiedzą jak być bezpiecznym

29 maja odbył się XVIII Finał Konkursu Powiatowego Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu. Rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Bukowiny.

Do konkursu przystąpiło 12 szkół z całego powiatu biłgorajskiego. Eliminacje rozpoczęły się od przygotowania projektu koszulki, następnie odbył się test wiedzy, trzecia konkurencja polegała na zaprezentowaniu przez drużyny swojej szkoły oraz bezpiecznego hasła. Suma punktacji wszystkich konkurencji dawała wynik końcowy. Dzieci wraz z opiekunami włożyły dużo pracy w przygotowania. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Bukowiny w składzie Amelia Maciocha, Patrycja Hanaś, Oliwia Rakszawska z opiekunem Panią Martą Kurko. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Soli, a trzecie Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie.

W inauguracji XVIII Finału Konkursu uczestniczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz. Z kolei na zakończenie konkursu Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Biłgoraju nadkom. Wojciech Bobko pogratulował dzieciom i opiekunom oraz wspólnie z komisją wręczył uczestnikom dyplomy, medale, puchary i nagrody. Dzięki wspaniałomyślności naszych sponsorów wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały atrakcyjne i wartościowe nagrody. Radość sprawiła dzieciom Restauracja „Sitarska”, która dla wszystkich dzieci i ich opiekunów oraz komisji przygotowała gorący poczęstunek w postaci pizzy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród i upominków dla wszystkich uczestników XVIII Finału Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Nagrody dla dzieci za udział w konkursie ufundowali:
Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski, Nadleśnictwo Biłgoraj, Stacja Paliw Shell, BRW Trans Biłgoraj, Sklep Komputronik, PZU o/Biłgoraj, Sklep „Enya” Pan Oskar Janik, Bank Spółdzielczy Biłgoraj, Bank Spółdzielczy Księżpol, Lokalna Grupa Działania Ziemi Biłgorajskiej, Burmistrzowie Miast Biłgoraj, Józefów, Tarnogród, Urzędy Gminy w Biłgoraju, Księżpolu, Potoku Górnym, Biszczy, Łukowej, Turobinie, Frampolu, Obszy i Aleksandrowie, Hurtownia – Eurocash, Wytwórnia Wód Gazowanych Cz. Lelonek, Restauracja SITARSKA, Black- Red- White, Pol- Skone, Pan Wojciech Kiszka sklep „MAAWsport”, Media- Expert, PSB- Mrówka- Dariusz Nizio, Model – Opakowania, Spółdzielnia mieszkaniowa – „Łada”, Agencja BILKA-BIS oraz Pan Tomasz Bednarz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.