- Reklama -

- Reklama -

Wiedzę o ubezpieczeniach mają w „małym palcu”

- Reklama -

Aż trzy szkoły z Biłgoraja awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W marcu powalczą o udział w ogólnopolskim finale. 

Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W pierwszym etapie wzięło udział ponad 1,3 tys. uczniów z województwa lubelskiego. W listopadzie napisali indywidualnie test o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. – Właśnie ogłosiliśmy listę dwudziestu szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z tym testem. W każdej ze szkół trójka uczniów tworzy teraz zespół, który weźmie udział w etapie wojewódzkim. Rozegra się on 14 marca – zapowiada koordynator olimpiady z ZUS Maria Piwińska. Wtedy o awans do finału powalczą między innymi uczniowie trzech szkół z Biłgoraja. Wśród nich będą uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, które w pierwszym etapie wypadły najlepiej w regionie. Razem zdobyły 59 z 60 możliwych do uzyskania punktów.

urząd MArszałkowski projekt

Finał olimpiady odbędzie się w Warszawie pod koniec kwietnia. Finaliści mogą liczyć np. na indeks Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a laureaci na dodatkowe punkty w rekrutacji na trzy zamojskie uczelnie. Na zwycięzców czekają również nagrody rzeczowe: laptopy, tablety, czytniki e-booków.

Olimpiadzie patronuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jej etapowi wojewódzkiemu – również lubelski kurator oświaty.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.