- Reklama -

Wieczorek z historią Nadrzecza

Zarys dziejów urokliwej wsi Nadrzecze oraz najbliższej okolicy został przedstawiony podczas „Wieczorku z historią Nadrzecza”, który odbył się 6 marca 2020 r w remizo-świetlicy w Nadrzeczu

 

 Inicjatorem spotkania, w którym udział wzięli mieszkańcy oraz pasjonaci historii, był Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. 

– Każda miejscowość ma swoją piękną i ważną dla jej mieszkańców wielką historię. Podczas spotkania w formie prezentacji, projekcji dokumentów, map, starych zdjęć oraz wspomnień zarysowaliśmy dzieje Nadrzecza od początku istnienia miejscowości (koniec XVIII w.) do czasów II wojny światowej – mówi Dominik Róg z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

Na zakończenie wieczorka historycznego dokonano projekcji filmu „Historia Wira”. W 1760 r. pojawia się wzmianka o „łące zwanej Nadrzecze”, która znajdowała się nad rzeką Białą Ładą i była uprawiana przez mieszkańców Gromady. Pod koniec XVIII w. w tamtym miejscu znajdowało się już kilka gospodarstw. Wieś rozwinęła się w XIX w., licząc kilkadziesiąt domów.

D.R

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.