- Reklama -

Wieczór poezji miłosnej w gimnazjum

Temu niecodziennemu spotkaniu Uczniów, Nauczycieli i Rodziców towarzyszył wyjątkowy klimat stworzony przez młodych miłośników liryki, którzy wieczorową porą, przy blasku świec czytali wybrane przez siebie utwory. 

W romantyczny nastrój wprowadziła słuchaczy “Rozmowa liryczna” K. I. Gałczyńskiego, po czym czytano utwory innych poetów, m.in. A. Mickiewicza, L. Staffa, B. Leśmiana, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, M. Hillar i A. Asnyka. 

Uczniowie z dojrzałością w głosie interpretowali utwory liryczne, ale zaskoczeniem dla słuchaczy był z pewnością bagaty repertuar piosenek wykonanych przy akompaniamencie gitary. Teksty wierszy i piosenek przeplatały się z rozważaniami na temat miłości – niewątpliwie jednego z najważniejszych uczuć w życiu człowieka. 

Nie zabrakło też humorystycznego akcentu – podczas projekcji filmowych scen miłosnych. Czas w tak miłej atmosferze, przy herbatce i ciasteczkach, upłynął szybko i choć spotkanie dobiegło końca, jego uczestnikom żal było opuszczać salę, w której jeszcze krążył duch poezji miłosnej.

WIECZÓR POEZJI przygotowała grupa w składzie:

- Reklama -

kl. II a: Brajan Alterman, Julia Błazik, Jakub Filipowicz, Julia Liwak, Kacper Łoziński

kl. II b: Aneta Borsuk, Piotr Branewski, Alicja Dziwura, Julia Jaskuła, Bartłomiej Kość, Dominik Leń, Julia Mazurek,

Aleksandra Niedźwiecka, Dominik Piętak, Natalia Saj, Karolina Spólnik, Patrycja Szabat,

kl. III b: Paulina Szczęch

 

Opiekunowie: p. Anna Maciocha i P. Beata Wójcik

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.