- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wieczór Darczyńcy

W sobotę 16 listopada w hotelu DODO w Biłgoraju odbył się Wieczór Darczyńcy, połączony w tym roku z obchodami 20-lecia fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Wszystkich gości witali prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj i przewodniczący Rady Fundacji Janusz Solski.

- Reklama -

Celem tego wydarzenia jest podziękowanie osobom i instytucjom wspierającym działalność fundacji. Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej to niezależna, apolityczna organizacja filantropijna działająca na obszarze powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec, oparta na amerykańskich wzorcach community foundation, która zbiera i przyznaje środki finansowe na rzecz poprawy warunków życia społeczności lokalnej.

Przez 20 lat działalności fundacja przekazała kwotę 5 643 806 zł w formie stypendiów (1 589 540 zł), grantów (3 909 135 zł) i darowizn (252 881 zł). Fundacja za swoją działalność została wyróżniona Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz otrzymała Nagrodę Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności za partnerskie działania i zaangażowanie w popularyzację działań na rzecz dobra wspólnego.

- Reklama -

– Pozwalamy organizacjom pozarządowym rozwijać siebie, móc zbudować swoją stabilność na lata po to, aby służyć lokalnym społecznościom i wykonywać swoją misje, bo to jest najważniejsze dla organizacji pozarządowych, żeby mogły wykonywać swoją misje i nie musiały z niej zbaczać, szukając środków na codzienne przetrwanie. (…) To jest bardzo ważne, ponieważ nie ma działającej demokracji bez organizacji pozarządowych. Pełnią one bardzo dużo funkcji w tym: kontrolne, edukacyjne czy rzecznicze. To bijące serce demokracji na poziomie lokalnym, często bije dzięki społecznikom i zaangażowanym osobom i całe nasze państwo na tym korzysta – mówił Piotr Grygiel, zastępca dyrektora Narodowego Funduszu Instytutu Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego.

W ramach 20 lecia Fundacji zorganizowano Wieczór Darczyńcy połączony z wydarzeniem Giving Circle, licytacją oraz koncertem zespołu Bonum Voces. W ramach Giving Circle Darczyńcy zadeklarowali, że wpłacą na trzy prezentowane projekty kwotę 18.900 zł (Biłgoraj EKO Challenge 7300zł, Portret bez barier 6500zł, Izba Muzealna w Zwierzyńcu 5100zł). W ramach Licytacji darczyńcy zadeklarowali kwotę 12090zł oraz zebrano 200 zł na stypendia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.