- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wieczór Darczyńcy (foto)

- Reklama -

Sobota (19 listopada) w Zajeździe na Rozdrożu w Soli przebiegała pod hasłem dobroczynności. To tu spotkali się przyjaciele Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, którzy w różny sposób wspierają jej działalność.
Spotkanie rozpoczęła prezes Fundacji Irena Gadaj oraz przewodniczący Rady Fundacji prof. Janusz Solski, którzy powitali zebranych. – Powołaliśmy swego czasu Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, która po tych kilkunastu latach działalności rzeczywiście może się pochwalić ogromnym sukcesem. W gronie tego typu organizacji nasza fundacja jest w czołówce – mówił prof. Solski. – Nasza fundacja jest wyjątkowa i rzeczywiście robimy dużo – podkreślała prezes Gadaj. – W tym roku udało nam się pozyskać ponad milion złotych. Wydatkowaliśmy 935 tys. zł, czyli zaoszczędziliśmy ponad 80 tys. zł, które będziemy wydawać w przyszłym okresie i częściowo dofinansowaliśmy nasz kapitał żelazny, który też wynosi ponad milion złotych – kontynuowała.
Pani prezes mówiła o różnych formach aktywności Fundacji. Jedną z nich jest współpraca z firmą Model i realizowany konkurs „Wymodeluj swoje marzenia”, jest także konkurs stypendialny czy współpraca z innymi organizacjami. – To pokazuje sposób, w jaki funkcjonujemy. My nie mamy pieniędzy, które nam „rosną na drzewie”. My pozyskujemy pieniądze z bardzo różnych źródeł od wszystkich, kto chce nam dać – od osób prywatnych, od firm, od rządu, od samorządów. Prosimy o pieniądze w ramach mechanizmu 1 procenta i chcielibyśmy podziękować za to 85 tys. zł zebranych w ubiegłym roku z tego tytułu – mówiła prezes Irena Gadaj. Wspomniała, że organizacja wspiera różne grupy aktywne mieszkańców, młodzież, stypendystów. Jedną z ostatnich akcji Fundacji była pomoc i wsparcie mieszkanki Biłgoraja, chorej na nowotwór. W ciągu półtora miesiąca grupa przyjaciół Beaty i jej męża przy wsparciu FLZB uzbierała ponad 113 tys. zł.
Jednym ze sztandarowych działań Fundacji jest także licytacja. W ubiegłym roku z tego tytułu udało się uzbierać 8,5 tys. zł. Podczas sobotniej aukcji wynik został pobity, gdyż darczyńcy byli bardzo hojni i przekazali 14 910 zł. Najdroższym wylicytowanym przedmiotem był karnet na kompleksowe badanie serca, który osiągnął cenę 2 tys. zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.