- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wiecie o stacji w gminie Łukowa?

Mieszkańcy gminy Łukowa pewnie o tym wiedzą, pozostali mogą być zaskoczeni. W miejscowości Szostaki działa specjalna stacja, prowadzona przez Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne. I zaprasza do siebie już w najbliższą sobotę (8 października).

- Reklama -

Stacja w Szostakach to całkiem spory teren, bo zajmuje kilka hektarów. – I to nie jest absolutnie żaden przypadek, że ornitolodzy wybrali sobie naszą gminę i pojawili się właśnie tu – mówi nam Wiesława Kubów, dyrektor GOK w Łukowej.  Dlaczego? Z powodu wyjątkowego położenia, to po pierwsze. Czyli „Natura 2000” i tereny wzdłuż rzeki Tanwi. Pewnie dlatego występują tu unikalne gatunki ptaków, którymi zajmują się ornitolodzy.
– I to są nawet unikaty w skali świata. Mają choćby gadożera, to jest niezwykle rzadko występujący ptak. Jest także orlik biały, czy głuszec. Zresztą tu są prowadzone przez cały czas specjalistyczne badania ptaków właściwie z całego świata. Myślę, że jest to bardzo ciekawe dla mieszkańców i nawet ci z gminy Łukowa mogą nie wiedzieć o tym miejscu – mówi dyrektor ośrodka kultury.
Brawo dla mieszkańców Łukowej Nie zostawili Mirka

- Reklama -

W najbliższą sobotę stacja ornitologiczna w Szostakach zaprasza do siebie. Będzie wspólne obrączkowanie ptaków, spotkanie z konikami polskimi i możliwość wzięcia w konkursach z nagrodami. – Zachęcamy szkoły z całego powiatu biłgorajskiego, żeby skontaktowały się ze stacją Szostaki/Pukały. Bo naprawdę nieczęsto zdarza się, żeby tu wejść, wszystko zobaczyć z bliska i dowiedzieć się tego, czego nie przekaże pewnie żadna szkoła – mówi Wiesława Kubów.
Jak się zgłaszać?  Najlepiej drogą mailową: saftyka@gmail.com

fot. LTO

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.