- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Więcej zgonów niż urodzeń

W 2020 roku rozwiodło się 76 małżeństw. Na ślubnym kobiercu stanęły 172 pary. Spadła liczba mieszkańców Biłgoraja. Więcej osób umarło niż się urodziło. Tak w skrócie można podsumować miniony rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju.

- Reklama -

Więcej zgonów niż urodzeń

Jeszcze w 2016 roku w Biłgoraju mieszkało 26 603 osoby.  Z roku na rok ta liczba spada. W 2017 było to 26 453, w 2018 – 26 293, w 2019 – 26 112. W 2020 liczba ta po raz kolejny spadła do 25 905 mieszkańców. W 2020 roku przyszło na świat 194 nowych mieszkańców Biłgoraja, zmarło 286. Wymeldowało się 310 mieszkańców, w tym 9 za granicę, a zameldowało się 354 nowych mieszkańców. 173 mieszkańców miasta Biłgoraja zawarło związek małżeński

Więcej ślubów, mniej rozwodów

Z danych statystycznych Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że w minionym roku na ślubnym kobiercu stanęły 172 pary (100 to małżeństwa konkordatowe, 59 cywilne). Spadła natomiast liczba rozwodów. W 2020 roku było ich 76, w 2019 r. – 88, w 2018 r. – 44, w 2017 r. –  63, w 2016 r. – 74.

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Imię – ważna sprawa

W porównaniu do lat poprzednich nieznacznie zmieniły się również trendy w nadawaniu imion dzieciom. W 2020 roku wśród dziewczynek królowały Zuzanna i Lena, a wśród chłopców Antoni, Franciszek.

Kilkoro rodziców zdecydowało również na nadanie dziecku nietypowego imienia. Były to:  Milan, Naira, Blanka, Ala, Jeremi, Beniamin, Noel, Emma oraz Liwia.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Luciusz mówi

    Dopiero statystyki pokazuja prawdziwy obraz naszego życia. naszego nedznego życia. Założenie jest takie. Gdyby nam było tak dobrze jak myślą że jest nasi światli politycy to powinnismy byc zadowoleni i szczesliwi a także rozmażac sie powinnismy w miare solidnie. A tymczasem jest żle a nawet i gorzej. Nawet w tak małej i zapyziajej miescinie jak Biłgoraj juz wiedza ze ida czasy złe i gorsze jeszcze. Stad tez potrzeba posiadania dziecka schodzi na drugi paln gdyz nie stac bedzie później ludzi to dziecko wychowac i wykształcic. Sytuacja ogólnie jest coraz gorsza stad tez liczba ludzi w miasteczku bedzie spadac i spadac. I nic nie zatrzyma tego tredu. gdyz nasi włodarze maja to akurat w głebokim poważaniu. czemu? Bo maja wazniejsze sprawy na głowie. Ta sprawa to utrzymanie sie przy korycie. I nie robia nic zeby cokolwiek zmienic. A zycie jak sami wiecie l;udkowie jest coraz cięższe i cieższe. obciazenia finansowe coraz wieksze i coraz wiecej i wiecej a zarobki stoja w miejscu jak zakleta. Stabilnosci zyciowej nie ma bo dzisiaj zyjesz jutro cie covid zabije. Szpital no cóz ogólnie opieka lekarska to masakra jakas jest a nie opieka szczególnie teraz. I obywatele juz wiedza od dawna ze sami musza sobie radzic gdyz władza im nie pomoze w niczym. Co najwyzej dołozy jeszcze cos od siebie. A to podatek od kota a to nowa opłata a to podwyzki starych opłat. I zyj sobie człowieku i sobie radz jak coraz trudniej i trudniej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.