- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Więcej progów w mieście

Pozwalają zredukować prędkość jazdy. Progi zwalniające, bo o nich mowa, to jeden z najczęściej stosowanych środków fizycznego uspokojenia ruchu w terenie miejskim. O ich zamontowanie w ulicy Puszcza Solska zwrócił się radny Andrzej Łęcki.

- Reklama -

Radny Andrzej Łęcki zaproponował, aby zamontować progi spowalniające w ulicy Puszcza Solska. Jego zdaniem przyczyniłoby się to do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Wniosek ten został rozpatrzony w terenie w połowie października z udziałem dyrektora Miejskiej Służby Drogowej w Biłgoraju, kierownika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju oraz zainteresowanego radnego Andrzeja Łęckiego.

mr-1000x200px

Droga, o której pisał radny, posiada jezdnię o nawierzchni bitumicznej szerokości około trzech metrów dobrej jakości. Brak jest chodników dla pieszych. Pobocze jest wąskie lub całkowity jego brak ze względu na bliską zabudowę. Ulica ta jest drogą osiedlową, bez przejazdu służącą komunikacji lokalnej. Oznakowana jest w sposób prawidłowy i czytelny zgodnie z zatwierdzonym
projektem stałej organizacji ruchu. – Ulica Puszcza Solska w całości objęta jest strefą
zamieszkania, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego. Pierwszeństwo
pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20 km/h, parkowanie tylko w miejscach
wyznaczonych. Podczas wizji w terenie występował mały ruch pojazdów, nie stwierdzono
pojazdów poruszających się z niebezpieczną prędkością – informuje Mariusz Dudek, inspektor w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Dodaje, że po analizie istniejącej organizacji ruchu oraz aktualnych parametrów technicznych przedmiotowego odcinka drogi stwierdzono, że ze względu na bliską zabudowę ograniczającą widoczność uczestników ruchu kołowego oraz pieszego interpelacja radnego Andrzeja Łęckiego jest zasadna. W tym celu na wysokości posesji nr 7a zostanie wykonany próg zwalniający.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.