- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Więcej kasy dla strażaków

Strażacy z gminy Józefów otrzymają więcej pieniędzy za udział w akacjach ratowniczych oraz szkoleniach. Decyzje taką podjęli józefowscy radni.

- Reklama -

Radni Rady Miejskiej podnieśli wysokość ekwiwalentu dla członków ochotniczych straży pożarnych. Za udział w szkoleniach druhowie będą otrzymywać 10 złotych za udział w szkoleniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Natomiast za godzinę udziału w akcjach ratowniczych 20 złotych.

Wcześniejsze stawki obowiązywały od 2008 roku. Przez kilkanaście lat druhowie otrzymywali 6 zł za godzinę szkolenia i 12 zł godzinę uczestnictwa w działaniu ratowniczym. 

mr-1000x200px

Wypłacanie ekwiwalentu pieniężnego strażakom ochotnikom reguluje ustawa o ochronie przeciwpożarowej. Członek ochotniczej straży pożarnej, który uczestniczył w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminę, otrzymuje ekwiwalent pieniężny. Wysokość ekwiwalentu ustala rada gminy w drodze uchwały. Wysokość ekwiwalentu nie może przekraczać 1/175 przeciętnego wynagrodzenia, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Ekwiwalent jest wypłacany z budżetu gminy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.