- Reklama -

- Reklama -

Wóz strażacki dla OSP w Turobinie

28 listopada w remizie strażackiej odbyło się przekazanie wozu strażackiego. Ochotnicza Straż Pożarna w Turobinie otrzymała go od wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.

- Reklama -

W ubiegły czwartek w Turobinie odbyło się uroczyste wręczenie sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Sprzęty zostały zakupione z Funduszu Sprawiedliwości, a wręczał je wiceminister Marcin Romanowski w remizie OSP w Turobinie. Strażacy otrzymali dotację w wysokości 28 562,22 zł.

 

– Pomoc dla ochotniczych straży pożarnych jest dla nas bardzo ważna. W gminie Turobin mamy 18 jednostek OSP i ciężko byłoby dofinansować te jednostki tylko z budżetu gminy bez pomocy zewnętrznej. Jesteśmy bardzo wdzięczni Ministerstwu Sprawiedliwości, a przede wszystkim panu ministrowi Marcinowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w doposażeniu jednostek OSP z terenu gminy Turobin w potrzebny im sprzęt – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina.

 

Nowy wóz strażacki trafił nie tylko do Turobina. Dzięki działaniom wiceministra Marcina Romanowskiego 3 nowe wozy strażackie otrzymają jednostki OSP z naszego powiatu.

- Reklama -

Środki finansowe w kwocie 2 365 000 złotych trafiły łącznie do 6 gmin, 3 z nich to gminy powiatu biłgorajskiego. OSP zakupiły dzięki nim lekkie oraz średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Wsparcie otrzymały: Goraj (powiat biłgorajski), Nielisz (powiat zamojski), Izbica (powiat krasnostawski), Turobin (powiat biłgorajski), Józefów (powiat biłgorajski) oraz Tomaszów Lubelski (powiat tomaszowski).

Marcin Romanowski na zakup sprzętu dla jednostek OSP tylko z naszego regionu przekazał już łącznie ponad 8 milionów złotych. To wsparcie w niespotykanej do tej pory wysokości.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.