Wiceminister Szwed w Biłgoraju odpowiadał na trudne pytania (FOTO)
Biłgoraj i okolice odwiedził właśnie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Podczas gdy wiceminister mówił o polityce socjalnej rządu, biłgorajski radny pytał....kto się nim zaopiekuje, gdy pracownicy DPS-ów umrą z głodu.
- Reklama -
Dziś, 28. marca 2023 r na zaproszenie Poseł na Sejm RP Beaty Strzałki, powiat biłgorajski odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Cykl spotkań rozpoczął się od wizyty wiceministra w Centrum Integracji Społecznej we Frampolu. Następnie Szwed spotkał się z dyrektorami i pracownikami biłgorajskich DPS-ów, Urzędu Pracy i innych instytucji w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Następnie delegacja przemieściła się do DPS-u dla Kombatantów w Biłgoraju. Przewidzianym tematem rozmów miały być założenia polityki senioralnej oraz pomocy i integracji społecznej. Podczas spotkania w starostwie temat szybko zszedł na problemy pracowników DPS-ów.
–Na początku chciałbym Państwu, którzy pracujecie w jednostkach samorządowych na stanowiskach pomocowych serdecznie podziękować, bo zarówno przez Covid jak i wojnę na Ukrainie, zadania, które na Państwa spadały, były bardzo trudne i z serca dziękuję za to, co Państwo robiliście i robicie niejednokrotnie poza godzinami pracy – rozpoczął swoje przemówienie wiceminister Stanisław Szwed.
-Mamy przyjęte różne strategie, które dotyczą między innymi strategii rozwoju usług społecznych, mamy strategie dotyczące osób niepełnosprawnych, Mamy strategią bardzo ważną demograficzną, bo to jeden z najważniejszych problemów, który stoi przed naszym krajem. Przygotowujemy też rozwiązania pod te strategie. Oczywiście za tymi rozwiązaniami muszą też iść środki finansowe, bo każda strategia wymaga środków – mówił Stanisław Szwed.
Szwed przyznał, że obecnie działania w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej skupiają się wokół osób niepełnosprawnych i wykluczonych. Efektem tych działań mają być programy skierowane zarówno do samorządów jak i organizacji pozarządowych.
-Jednym z najważniejszych działań które podejmujemy będzie tzw. świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych – podkreślił wiceminister.
Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:
Następnie głos zabrała poseł Beata Strzałka, która zapewniła, że zaproszenie do Biłgoraja Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda jest potwierdzeniem jej zapewnień dawanych na sesjach rady powiatu o tym, że szerzej zajmie się problemami pracownikami DPS-ów:
- Reklama -
-Staram się komunikować tam gdzie tylko mogę o problemach, o tym co dzieje się u nas, jakie są oczekiwania i potrzeby różnych środowisk. A z tego względu, że moja ulubioną komisją jest komisja rodziny i polityki społecznej stąd bardzo często te nasze sprawy wiozę do Warszawy, przekazuję to, co jest ważne – mówiła poseł Beata Strzałka.
Poseł zapewniła, że odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa są liczne programy skierowane do potrzebujących beneficjentów.
Po wypowiedziach polityków, przyszedł czas na pytania z sali. Jako pierwszy głos zabrał radny powiatowy Ryszard Papierz, który zapewnił, że cieszy się, ze coś dzieje się w polityce społecznej, ale jego zdaniem dzieje się to zdecydowanie za wolno:
– Pracownicy DPS-ów mają tak niskie wynagrodzenie, że oni poumierają z głodu. I kto się zajmie tymi niepełnosprawnymi? Jak oni poumierają, to nie wiadomo co zrobić z niepełnosprawnymi, nowi pracownicy nie przyjdą do pracy w DPS-ach, bo są za niskie wynagrodzenia i kto się mną zajmie, Panie Ministrze? – pytał radny Papierz.
– My przez programy i różne działania staramy się dofinansować funkcjonowanie DPS-ów. Problem faktycznie jest, jeśli chodzi o płace, bo strona rządowa nie przeznacza nie przeznacza środków na wynagrodzenia. Musimy szukać innych rozwiązań. Chcemy znaleźć rozwiązania krótkoterminowe. To nie dotyczy tylko DPS-ów. Generalnie pracownicy samorządowi zostali w tyle jeśli chodzi o wynagrodzenia – odpowiedział wiceminister.
Wiceminister mówił o potrzebie wprowadzenia działań i rozwiązań systemowych na wszystkich szczeblach państwowych i samorządowych.
- Reklama -
Proszę błagam gazetę Biłgoraj ska żeby wcześniej informować gdy będzie Ktoś z Rządu przyjeżdżał to może Ktoś będzie potrzebował pomocy lub porady chętnie bym powiedział o Moim pobycie i leczeniu chorób i w tym kontekście Kobiet Pan Salowych dnosnie czynności intymnych i pielęgnacyjnych i higienicznych i mycia i zmiany pampersow i wiązania podczas którego ściągają majtki i zakładają pampersy Pacjentów Mężczyzn na oddziałach Męskich. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zainteresowanych proszę. Teraz mam remisuje choroby i pracuje zarabiam i chodzę do Kościoła i jestem silny Męski i odważny i odpowiedzialnym Człowiekiem. Dobrze być zdrowym i samodzielnym. Choroba zmienia Człowieka i jego wytrzymałość i nawet umacnia. Podczas choroby nie ma poszanowania godności i intymności ponieważ na oddziałach Męskich zatrudniają Kobiety Panie Salowe zawody niemedyczne. Życzę wszystkim dużo zdrowia.
Jeżeli chodzi o dpcsy to żeby kobiety Salowe zawody niemedyczne nie dopuszczaly się do czynności intymnyvh, pielęgnacyjnych, i higienicznych i do mycia i zmiany pampersow i do wiązania unieruchamiania podczas którego ściągają majtki i zakładają pampersy Pacjentów Mężczyzn to jest wstydliwe i krepujace dla Mężczyzn chorych Psychicznie i starszych Mężczyzn też to łamanie prawa do godności i intymności i łamanie praw człowieka i prawa o Rzecznika Praw Pacjenta. I też to porostu jest nichumanitrane.
strzałke pamiętam ze sklepu ogrodniczego
Ja też pamiętam tak przedtem jak i teraz jest kobietą miło i życzliwą więc o co ci chodzi
Tłumów nie było d..y nie urywało.
to POczekaj jak będzie tyfussek to urwie ci coś więcej.