- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty odwiedził Biłgoraj (audio)

W czwartkowe popołudnie przed Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka Sejmu RP Włodzimierza Czarzastego, posłanki Moniki Pawłowskiej oraz posła Jacka Czerniaka.

Galeria fotografii (57 zdjęć)

Włodzimierz Czarzasty był jednym z liderów Koalicji Europejskiej, zawiązanej przez partie opozycyjne przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019. Przed październikowymi wyborami parlamentarnymi zawiązał, w imieniu SLD, porozumienie z Robertem Biedroniem (prezesem partii Wiosna) i Adrianem Zandbergiem (jednym z liderów Lewicy Razem), funkcjonujące pod nazwą Lewica. W wyborach tych uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, otrzymując w okręgu sosnowieckim 31 tys. głosów. Od 12 listopada 2019 pełni funkcję  wicemarszałka Sejmu IX kadencji.

Podczas dzisiejszego spotkania obecny był także burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, samorządowcy z Janowa Lubelskiego oraz lokalni działacze i sympatycy lewicy. Konferencję otworzył Aleksander Bełżek, przewodniczący Rady Powiatowej SLD powiatu biłgorajskiego, który powitał zaproszonych gości oraz zgromadzonych mieszkańców.

W czwartek 30 lipca br. otwarte zostało już 5. w regionie biuro poselskie poseł na Sejm RP Moniki Pawłowskiej, które obecnie mieści się w siedzibie struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy Placu Wolności w Biłgoraju. Osobiście posłanka Pawłowska planuje pełnić w nim dyżur raz na dwa tygodnie.  W planach posłanki jest otworzenie 10 biur poselskich w okręgu wyborczym nr 7 (chełmskim).

– Bardzo mnie cieszy, że tutaj w Biłgoraju mogę otworzyć swoje kolejne biuro poselskie, jest to biuro przyszłej nowej Lewicy. Chciałabym bardzo w szczególny sposób podziękować działaczom z Biłgoraja, osobom, które mnie wspierały w kampanii wyborczej, ponieważ nikt nie wygrywa sam – mówiła dziś posłanka Pawłowska. – Jeszcze bardziej  chciałabym podziękować marszałkowi Włodzimierzowi Czarzastemu, który wspiera całą Lewicę, przebywając z nami od dwóch dni na Lubelszczyźnie – dodała Monika Pawłowska, poseł na Sejm RP. 

- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty (nagrania audio poniżej): 

– Przyjechałem tutaj do Biłgoraja na zaproszenie posłanki Moniki Pawłowskiej. Do końca tego roku otworzymy biura poselskie we wszystkich powiatach Lubelszczyzny – zapowiada wicemarszałek Czarzasty. 

W swoich wypowiedziach zachwalał działania burmistrza Biłgoraja Janusza Rosłana, które przyczyniają się do ciągłego rozwoju miasta. Wicemarszałek zapowiedział też tworzenie nowej partii, która będzie nosić nazwę Lewica z różnobarwnym logiem, z którym członkowie kandydowali w wyborach parlamentarnych. Odniósł się również do wyników minionych wyborów prezydenckich na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

– Ludzi i elektorat trzeba szanować bez względu na to, na kogo głosuje. Chciałem wyrazić głęboki szacunek dla mieszkańców i mieszkanek Lubelszczyzny i powiedzieć, że Lewica będzie się starała o to, żebyście w przyszłości głosowali na kandydatów wspieranych przez Lewicę – mówił podczas spotkania w Biłgoraju Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu RP.

Poseł na Sejm RP Jacek Czerniak (nagranie poniżej) 

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.