reklama
reklama

Wirtualny Koncert Karnawałowy w Księżpolu (film)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wirtualny Koncert Karnawałowy w Księżpolu (film) - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="573035,573036,573037,573038,573039,573040"] https://www.youtube.com/watch?v=53FnF6a0oaI&ab_channel=NOWaGazetaBi%C5%82gorajska Obecne czasy koronawirusa sprawiają, że nie odbywają się imprezy karnawałowe z udziałem publiczności. Przeniosły się one jednak do Internetu, gdzie każdy we własnym domowym zaciszu może posłuchać twórczości zespołów.

– Nasza gmina wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców nawet w tak trudnym czasie pandemii, dlatego postanowiliśmy zorganizować wirtualny koncert karnawałowy, podczas którego mogły się zaprezentować różne grupy wokalne z terenu naszej gminy – informuje Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.
Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. W koncercie wzięło udział aż pięć zespołów z terenu gminy Księżpol, każdy z nich zaprezentował jeden wybrany utwór muzyczny. Wystąpiły:
  • Zespół Za Horyzontem z Zawadki,
  • Trio Dżentelmeni,
  • Zespół Od Nowa z Rogali,
  • Zespół Piano z Korchowa,
  • Zespół Konwalia z Księżpola,
  • Chór męski Klucz z Majdanu Starego
- Podczas koncertu, zachowywaliśmy wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Po każdym koncercie sala była wietrzona, a elementy, z którymi miał kontakt zespół - dezynfekowane - informuje Natalia Kyc, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. - W gminie Księżpol jest bardzo duże bogactwo form artystycznych. W naszej gminie mamy dużo zdolnych osób, a przez to nosi ona  niepisana nazwę najbardziej rozśpiewanej w powiecie - dodaje.
Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu powstał w 1970 roku (ówczesna nazwa: Gminna Placówka Kulturalno-Oświatowa). Wówczas jego działalność koncentrowała się w placówkach kulturalno-wychowawczych na terenie gminy. Nie posiadał bazy wakatowej, stąd jego formy działalności uzależnione były od specyfiki środowiska. Pierwszym kierownikiem Gminnej Placówki Kulturalno-Wychowawczej była Krystyna Paluch, piastowała ów urząd w latach 1970-1971, przez kolejne 3 lata dyrektorem instytucji był Mikołaj Wołoszyn. W 1973 roku stanowisko kierownicze objęła młodziutka wtedy dziewiętnastoletnia dziewczyna Stanisława Tatar-Budzyńska, która była najdłużej pracującym dyrektorem kultury w regionie, urząd ten pełniła do lipca 2015 roku. W 2020 roku Stanisława Tatar-Budzyńska została odznaczona Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego. ~Kuliński Michał

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama