Pierwszy z wymienionych zespołów zaprezentował Szopkę dla małych dziatek, opartą na tekście z Kantyczki z XIX wieku. Przedstawienie polegało na swoistej korespondencji sztuk polegającej na tym, że na scenie pojawili się aktorzy: prowadzący, Maryja, Józef, Anioły, Pastuszkowie i Śmierć; lalki: Trzej Królowie, Herod, Szatan, Filozof, Strażak i Kominiarz; chór i orkiestra. Oryginalność, interpretacja i wykonanie zaprowadziły zespół na podium – zdobył III miejsce, spośród kilkudziesięciu zespołów i grup kolędniczych. Poza turobińskim zespołem żaden inny nie przedstawił w taki sposób betlejemskiej historii.
Po występie zespołu teatralnego na scenie pojawiła się Kapela Turobińska. Wielopokoleniowy zespół wokalno-instrumentalny wykonał trzy kolędy: Cztery lata zawszem pasał, Najświętsza Panienka i Jezusa narodzonego. Publiczność żywo reagowała na występ zespołu, "podśpiewując" wraz z wykonawcami.
Kiedy umilkły brawa po występie Kapeli, na scenie pojawiły się dzieci ze szkoły podstawowej w Turobinie. W oryginalny sposób zaprezentowały Jasełka, jako przesłanie jedności. Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich kontynentów. Każdy kontynent to jedno ramię betlejemskiej gwiazdy łączącej wszystkie ludy na ziemi bez względu na kolor skóry i miejsce zamieszkania.
Po raz pierwszy gminę Turobin reprezentowała tak liczna grupa. Zaprezentowane zostały trzy różne programy artystyczne, w tym dwie odmienne formy teatralne i wspaniała aranżację pięknych polskich kolęd. Przygotowania do występu wymagają wiele pracy i zaangażowania prowadzących, aktorów, muzyków, tworzących dekoracje i rekwizyty. Widzowie zgromadzeni w Domu Kultury LSM docenili starania i nagrodzili występujących głośnymi brawami, słowami podziękowań i zachęty do dalszej pracy.
Komentarze (0)