reklama
reklama

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury po remoncie (Film)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury po remoncie (Film) - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

10TOK przed i po remoncie (15 zdjęć)

[gallery size="full" bgs_gallery_type="slider" ids="569022,569023,569024,569025,569028,569029,569030,569031,569032,569033,569034,569035,569036,569037,569038"] https://youtu.be/Hzt2dhN4qpE Niedawno dobiegły końca prace związane z przebudową wnętrza Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Jego historia pojawienia się w mieście Tarnogród nie jest zwyczajna.

– W latach 60. w centrum partii, w  Komitecie Centralnym, zapadła decyzja, że należy zrobić ogólnopolskie dożynki w Tarnobrzegu. Jak trzeba zrobić taką imprezę, to też trzeba mieć odpowiednie miejsce, więc należy wybudować nowy dom kultury. Pech chciał, że ktoś pomylił miasto Tarnobrzeg z miejscowością Tarnogród. Jak tylko dowiedzieli się o tym ówcześni włodarze Tarnogrodu, postanowili z tego faktu jak najszybciej skorzystać. Wzięli więc sprawę w swoje ręce i tak pod koniec lat 60. zapadła decyzja, że taki duży obiekt powstanie w Tarnogrodzie – mówi Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.
W lutym każdego roku odbywa się w Tarnogrodzie Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, jeden z pięciu w całej Polsce. Natomiast jesienią, na przełomie października i listopada, odbywa się w Tarnogrodzie wielki finał, czyli Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej, stanowiący promocję najwartościowszych osiągnięć z całego roku.
– Po wybudowaniu tak dużego obiektu nie mógł on być niewykorzystywany, wiec zrobiono z Tarnogrodu Stolicę Teatru Ludowego. Wymagało to od nas, aby scena wyremontowanego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury była jak najbardziej podobna do sceny teatralnej – zaznacza burmistrz.
Głównym atutem instytucji było kino Grunwald z salą na 250 miejsc.
– Możemy również na tej scenie opuścić ekran kinowy i  jesteśmy w stanie tutaj wyświetlać filmy w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Oczywiście nie będzie to typowe kino, ale na pewno będziemy wyświetlać tu bardzo ciekawe filmy dla dzieci i dorosłych – dodaje Paweł Dec.
Całkowity koszt przebudowy wnętrza obiektu to koszt ok. 6,5 milionów złotych, z czego 3 miliony złotych to były środki zewnętrzne pochodzące z Unii Europejskiej.
– Ostatnio Tarnogród słynie nie tylko z sejmików, ale też z orkiestry dętej. Orkiestra musi mieć gdzie ćwiczyć, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne pomieszczenie, które jest wytłumione, aby nasi muzycy mogli tutaj ćwiczyć. Ale nie tylko orkiestra korzysta z tej sali. W naszym Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury są grupy wokalne dziecięce, dla których również znajdzie się tutaj miejsce – informuje Paweł Dec.
~Kuliński Michał

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama