[gallery bgs_gallery_type="slider" size="full" ids="617062,617061,617060,617059,617058,617057,617063"] W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z Rumunii, Turcji, Grecji i Serbii. Założeniem projektu jest przeciwdziałanie szeroko pojętej przemocy rówieśniczej, a tym samym popularyzacja przyjaźni rówieśniczej. Podczas pobytu w Bukareszcie nauczyciele wzięli udział w seminariach naukowych dotyczących przemocy niewerbalnej przeprowadzonych przez psychologa klinicznego Danielę Guzu. Nauczyciele z tarnogrodzkiej podstawówki wzięli również udział w serii warsztatów terapeutycznych, artystycznych i teatralnych.
– Wspólne spotkania pozwoliły na wymianę zdań i doświadczeń dotyczących systemów edukacji w poszczególnych krajach, a także realnych rozwiązań związanych z szeroko pojętą agresją w szkole – mówi Dominika Postrzech-Mazurek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie.



Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.