reklama
reklama

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza na studia (film)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza na studia (film) - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

https://youtu.be/B81X2EkW2n0

Jak na prawo, to tylko w Warszawie

Zajęcia dla przyszłych prawników będą się odbywać w nowym budynku Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości przy ul. Karmelickiej 9. To nowoczesny, kilkupiętrowy budynek o wysokim standardzie, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Dla młodych ludzi jest to centrum akcji, z głównymi ośrodkami życia kulturalnego, społecznego i towarzyskiego Warszawy. Jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizację ma akademik dla studentów prawa, położony przy ul. Belwederskiej 44c, zaraz przy Łazienkach Królewskich, najpiękniejszym parku w Warszawie.

Praktyka, mentoring, małe grupy

Studia prawnicze w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości zostały dopasowane do potrzeb i oczekiwań studentów, a także do wymagań współczesnego rynku pracy. Stąd duży nacisk na łączenie szerokich horyzontów akademickich z kształceniem zawodowym, licznymi stażami i praktykami w instytucjach wymiaru sprawiedliwości, w administracji publicznej i w studenckiej poradni prawnej. Student prawa – w przeciwieństwie do dużych uczelni, gdzie roczniki prawa liczą kilkaset i więcej osób – może liczyć na pracę w małych grupach ćwiczeniowych i na indywidualne podejście do nauki. System mentorów dla każdego studenta polega na wsparciu ze strony konkretnego wykładowcy, który będzie nadzorował indywidualne postępy i rozwój studenta na obranej ścieżce specjalizacyjnej. Wsparcie mentora będzie obejmować także przygotowanie do egzaminów na wybraną aplikację. Edukacja prawników na SWWS – zgodnie z opracowanym programem – polega na harmonijnej syntezie kształcenia akademickiego (w trakcie semestrów 1-6) z przygotowaniem profesjonalnym (semestry 7-10). Udział zajęć praktycznych przekracza 50% punktów ECTS niezbędnych do zaliczenia studiów.

Dostępne specjalizacje

Przez pierwszych sześć semestrów studenci zdobędą wiedzę teoretyczną o podstawowych gałęziach prawa. Następnie wybiorą jedną z trzech ścieżek specjalizacyjnych: - sądowo-prokuratorską; - prawniczych zawodów regulowanych – adwokata, radcy prawnego, notariusza, komornika; - konsularno-legislacyjną. Program studiów obejmuje praktyki zawodowe w sądach, prokuraturach i w kancelariach prawnych, które umożliwią studentom zapoznanie się z ze specyfiką i wyzwaniami konkretnych zawodów prawniczych. Będą one uzupełnione stażami w wybranych organach administracji publicznej, m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości, w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie i Instytucie Ekspertyz Sadowych im. Prof. Dra Jana Sehna w Krakowie. Z realiami prawa i z problemami zwykłych obywateli na styku z wymiarem sprawiedliwości spotkają się także wszyscy członkowie studenckiej poradni prawnej.

Kadra dydaktyczna SWWS – eksperci i praktycy

Udział w procesie nauczania praktyków o znaczącym doświadczeniu zawodowym oraz szeroka współpraca z przedstawicielami świata akademickiego wpływać będzie na stały dopływ wiedzy i doświadczeń oraz promowanie wśród studentów dobrych praktyk i ukazanie specyfiki wykonywania zawodów prawniczych. Kadrę dydaktyczną tworzą więc doświadczeni nauczyciele akademiccy oraz eksperci i praktycy (m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze i dyplomaci). Red.   

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama