Mając na uwadze prawidłowy rozwój naszego powiatu oraz dobro jego mieszkańców negatywnie oceniamy pracę samorządu powiatowego pod kierunkiem Starosty Biłgorajskiego Mariana Tokarskiego. Odnosimy wrażenie, że sprawy ważne dla mieszkańców spychane są na dalszy plan a rozgrywki personalne i wpływy polityczne stały się priorytetem dla sprawujących władzę w Powiecie Biłgorajskim. W naszej ocenie obecna sytuacja wynika z braku standardów zarządzania i pokazuje rządy nakierowane na cel partyjny całkowicie lekceważący trudne położenie wielu grup społecznych i braku chęci rozwiązywania problemów, za które odpowiedzialność ponosi Przewodniczący Zarządu Powiatu.
Podstawowym problemem, który przerósł Starostę Biłgorajskiego jest funkcjonowanie biłgorajskiego szpitala co pokazują zaniedbania jakie powstały. Nadmieniamy brak zabezpieczenia zdrowotnego dla pacjentów i tolerowanie łamania praw pracowniczych. Zadajemy publiczne pytanie czy w zgodzie z prawem i umową dzierżawy szpitala jest zmniejszanie świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w tym ostatnia likwidacja oddziału kardiologicznego czy zaniedbania w szpitalu w Tarnogrodzie? Rzeczą niedopuszczalną jest brak stałej opieki dla pacjentów wskutek niedoboru lekarzy i pielęgniarek na oddziałach. Podkreślamy uciekanie od odpowiedzialności rozwiązania problemu funduszu socjalnego pracowników szpitala, zgodę na krzywdzący podwójny regulamin wynagradzania, brak reakcji na najniższe płace w regionie dla pielęgniarek i położnych. Wiele jest niedomówień i spornych kwestii dotyczących zakupu najtańszych leków, brak monitoringu zakupionego sprzętu, całkowite ,,kruszenie się” kadry pielęgniarskiej.
Ponadto Zarządca Powiatu w żaden sposób nie daje nadziei na rozwiązanie problemu bieżącego funkcjonowania, spraw własności gruntu i szybkiej modernizacji biłgorajskiego autodromu. Temat jest ważny ze względu na olbrzymie korzyści dydaktyczne dla uczniów, promocję i zwiększanie dochodów samorządu powiatowego.
W sprawach społecznych obecny zarządca Powiatu Biłgorajskiego corocznie zaniedbuje wiele grup społecznych. Nie podejmuje działań aby przekazać praktyczną pomoc m.in. zwiększając dotacje na rynku pracy dla osób niepełnosprawnych, osób głuchoniemych i niedosłyszących. Zwiększa się natomiast wydatkowanie środków publicznych na funkcjonowanie administracji i ilości etatów.
Podkreślamy, że kwestią zasadniczą z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca powiatu jest brak wdrażania wizji rozwoju powiatu. Można odnieść wrażenie że nie ma wyznaczonego długoterminowego celu nastawionego na poprawę warunków życia mieszkańców. Nie dostrzegamy działań mających na celu pozyskanie inwestorów a w szczególności tworzenie dla nich odpowiednich warunków na przykładzie innych powiatów mających specjalne podstrefy ekonomiczne.
Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie podkreślało złą politykę rządów Starosty Biłgorajskiego. Zauważają to także Radni PSL inicjatorzy wniosku o odwołanie Starosty. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość poparło wniosek w celu dbania o interes społeczny i z nadzieją naprawy błędów jakie popełniła obecna władza w Powiecie Biłgorajskim.
Apelujemy do wszystkich Radnych o odpowiedzialność przy podejmowaniu decyzji, które będą służyć ludziom a nie interesom partyjnym.
Przypominamy, że mandat radnego nakłada olbrzymią odpowiedzialność i zobowiązuje do służby społecznej.
W imieniu własnym oraz Radnych Powiatu Biłgorajskiego PiS
Pełnomocnik PiS w Powiecie Biłgorajskim
Piotr Olszówka
Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w związku z kryzysem w Powiecie Biłgorajskim
Opublikowano:
Autor:
reklama
Przeczytaj również:
Wiadomości Biłgorajskie
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)