Ten rok będzie wyjątkowy pod względem naboru do szkół średnich, gdyż jest rekordowa liczba dzieci. Do szkół średnich pójdą nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i ósmych klas szkół podstawowych. Teoretycznie walczą oni o przyjęcie do różnych szkół – pierwsi w liceach spędzą trzy lata, a drudzy o rok dłużej. W rzeczywistości nauka odbywać będzie się jednak w tych samych budynkach.
W tegorocznej rekrutacji uczniowie mogą wskazywać aż 6 szkół, w których chcieliby się uczyć. Najważniejszy jest jednak wybór klasy z tak zwanej "pierwszej preferencji", bo to do nich najbardziej chcą się dostać absolwenci.
Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 w ZSZiO ma 33 osoby z pierwszej preferencji na 78 miejsc. Podobnie Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w RCEZ. Tu zgłosiło się 38 chętnych na 78 miejsc.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 3 w ZSBiO ma 52 miejsca, a 24 chętnych. Prawie dwa razy więcej absolwentów, niż jest miejsc, zgłosiło się do II Liceum Ogólnokształcącego w ZSBiO. Podania o przyjęcie złożyło tu 195 uczniów, a miejsc w liceum jest zaledwie 120. Każda z czterech klas ma liczyć po 30 uczniów, a klasa o profilu biologicznym ma 89 kandydatów z pierwszej preferencji.

Z kolei do Katolickiego Liceum Ogólnokształcące chce się dostać 20 uczniów. W szkole tej jest 64 miejsca.

Do Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ podania w pierwszej preferencji złożyło 294 osoby. W szkole jest miejsce dla 240 uczniów. Najbardziej oblegana jest klasa psychologiczna (41 chętnych na 15 miejsc), klasa akademicka SGH (44 chętnych na 30 miejsc) i klasa medyczna (także 44 chętnych na 30 miejsc).

Technikum w ZSZiO, Biłgoraj ma 120 miejsc. Tu w pierwszej kolejności chcę się dostać 134 uczniów. Najwięcej podań wpłynęło na kierunek technik usług fryzjerskich.

Do Technikum Budowlanego w ZSBiO zgłosiło się 50 kandydatów na 60 miejsc. Z kolei do Technikum Leśnego zgłosiło się 58 osób na 64 miejsc.

Oblegane jest Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ. Tu są miejsca dla 180 uczniów, a w pierwszej preferencji szkołę tę wybrało 309 uczniów. Najbardziej popularna klasa, to technik informatyk (64 chętnych na 15 miejsc) i technik programista (57 chętnych na 15 miejsc).
Komentarze (0)