"Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem" – Zbigniew Kiełb. Impreza "Przedszkolak w bibliotece", która odbyła się 11 października 2016 roku, podsumowała projekt "Wyjmij z pudełka swoje pasje" realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie.
Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesienne krajobrazy". Wszyscy uczestnicy (92) otrzymali równorzędne nagrody ze względu na duże zaangażowanie w wykonanie pięknych prac. Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczył laureatom oraz młodzieży gimnazjalnej z Koła Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki "Okładka" wójt gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały. Podziękowania otrzymali także partnerzy – dyrektor Przedszkola "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie Marzena Krajewska i dyrektor Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie Jan Palikot. Imprezę uświetniły kolorowe występy przedszkolaków. Mali artyści pod opieką swoich wychowawczyń wyczarowali na scenie barwny jesienny pejzaż. Były piosenki, wierszyki, a przede wszystkim dziecięca radość i wyobraźnia. Została także oficjalnie otwarta galeria "Wyjęliśmy z pudełka swoje pasje", na której można było oglądać prace plastyczne o tematyce jesiennej wykonane przez dzieci z przedszkola oraz fotografie "Książka z jesienną okładką" zrobione przez młodzież. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali zakładkę, na której znalazł się komiks stworzony przez młodzież gimnazjalną.
Projekt miał na celu zachęcenie dzieci do poszukiwania swoich pasji i ich rozwijania. Nie od razu musimy być artystami, ważne jest to, aby od najmłodszych lat starać się odkrywać w sobie własne talenty. Wśród aktywności zaproponowanych przedszkolakom znalazło się: głośne czytanie z elementami biblioterapii książek z serii "Dobre Zachowanie", zabawy ruchowe z tunelem KLANZY, różne zajęcia plastyczne, techniczne i teatralne (np.: robienie koron, pacynek, znaczników pogody). Maluchy poznawały różnorodne techniki plastyczne oraz tworzyły prace samodzielnie i w grupach. Nie zabrakło także różnych zabaw, które rozwijały dziecięcą wyobraźnię i sprawność. Przedszkolaki pięknie uczestniczyły w działaniach dzięki zaangażowaniu swoich wychowawczyń: Pauliny Bździuch, Barbary Dudko, Anny Kwiatkowskiej, Karoliny Lewczyk, Marty Różańskiej. Młodzież natomiast uczestniczyła w warsztatach fotograficznych, kalamburach, warsztatach tworzenia komiksu i zajęciach z wykorzystaniem aplikacji na tablety. Młodzi ludzie sami brali udział w działaniach, ale również prowadzili zajęcia dla maluchów. Młodzież pokazała, że wie, co ją interesuje i chce rozwijać te swoje umiejętności.
Wsparcie finansowe projektu przez Firmę Model Opakowania Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju pozwoliło na przygotowanie takiej oferty, która była atrakcyjna dla dzieci i młodzieży. Zajęcia się zakończyły, zostały natomiast ciekawe prace, które można podziwiać i co najważniejsze zainteresowania rozkwitły.
Komentarze (0)