Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej systematycznie prowadzą działania wymierzone w nielegalny handel podrobionymi towarami. W ten sposób realizują jedno z zadań Krajowej Administracji Skarbowej, jakim jest ochrona praw własności intelektualnej.
Kontrole w sklepach i na targowisku
Działania prowadzone były w Hrubieszowie, Lublinie, Zamościu i Poniatowej. Funkcjonariusze skontrolowali trzy sklepy i jedno targowisko. I w każdym z tych miejsc trafili na nielegalne wyroby.
W sumie zabezpieczyli ponad 2,1 tys. sztuk podrabianych towarów. Były to głównie odzież, obuwie, zabawki, kosmetyki i galanteria z bezprawnie naniesionymi znakami znanych światowych marek.
Wysokie kary dla sprawców
Podrobione towary zostały zabezpieczone przez lubelską Służbę Celno-Skarbową, a wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty. Grożą im wysokie kary.
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Z kolei za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Niebezpieczne produkty
Wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, często nie spełniają norm jakościowych. W ich składzie mogą znajdować się toksyczne substancje zagrażające zdrowiu użytkowników.
Kupując podrobione towary wspierasz nieuczciwą konkurencję.
Komentarze (0)