reklama
reklama

Metoda Krakowska – co warto o niej wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Metoda Krakowska – co warto o niej wiedzieć? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

Zaburzenia rozwojowe dotyczą coraz większej liczby dzieci. Wychodzą na jaw najczęściej przed trzecim rokiem życia dziecka. Dla rodziców jest to bardzo trudny i stresujący czas, ponieważ często trudno odróżnić opóźnienie w rozwoju od wolniejszych postępów mieszczących się w ramach normy. Rodzice muszą mierzyć się z brakiem zrozumienia otoczenia, czasem najbliższych, a specjaliści, którzy wydają decyzję o zaburzeniach w rozwoju nie udzielają potrzebnego i właściwego w takim momencie wsparcia. Rodzice często czują się osamotnieni w walce o szczęście swojego dziecka.

Wizyta u certyfikowanego terapeuty Metody Krakowskiej

Gdy tylko rodzic ma uzasadnione zastrzeżenia, co do prawidłowości rozwoju dziecka, powinien jak najszybciej udać się do certyfikowanego terapeuty Metody Krakowskiej. Podczas pierwszego spotkania terapeuta określi poziom rozwoju dziecka i dobierze odpowiedni program ćwiczeń. Jak najszybsze skontaktowanie się ze specjalistą ma ogromne znaczenie, ponieważ im wcześniej zostanie wdrożona terapia, tym większe szanse na powodzenie. Zajęcia odbywają się dwa, trzy razy w tygodniu pod okiem terapeuty, a każdego dnia dziecko musi pracować w domu z rodzicami. Intensywna praca z dzieckiem ma kluczowe znaczenie. Powodzenie terapii jest uzależnione od systematycznej pracy z dzieckiem. Test i ocena dziecka może być wydana przez profesor Cieszyńską lub doktor Korendo – warto się umówić na wizytę, ale nie należy zwlekać z rozpoczęciem terapii. Wydanie orzeczenia może nastąpić w trakcie terapii. Pamiętajmy, że liczy się czas.

Metoda Krakowska – założenia

Terapia dzieci Metodą Krakowską – dlaczego tak dużo się o niej mówi? Po pierwsze, dlatego że jest to terapia opracowana przez polski zespół. Po drugie, jej osiągnięcia są znaczne i przyciągają uwagę opinii publicznej. Po trzecie, bardzo różni się od dotychczas stosowanych metod w pracy z dziećmi zaburzonymi. Metoda Krakowska to terapia holistyczna, obejmujące wszystkie funkcje poznawcze dziecka. Jej celem jest zbudowanie w umyśle dziecka systemu językowego, który pozwoli mu na swobodną komunikację z otoczeniem. Głównym elementem terapii jest więc wczesna nauka czytania opracowana przez profesor J. Cieszyńską – symultaniczno-sekencyjna nauka czytania®. Jest to bardzo innowacyjne podejście do kwestii zaburzeń rozwojowych. Dziecko autystyczne, które ma nikły kontakt ze światem zewnętrznym jest uczone czytać. Co ciekawe, dziecko bardzo szybko nabywa tą umiejętność, co ma przełożenie na jego postępy w innych sferach rozwoju. Więcej informacji na temat Metody Krakowskiej można znaleźć tutaj.

Dla kogo przeznaczona jest terapia Metodą Krakowską?

Terapia skierowana jest do dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, czyli autyzmem, zespołem Aspergera, alalią, dysleksją itd., a także dzieci z zaburzeniami genetycznymi, czyli np. zespołem Downa.

Gdzie kupić pomoce do terapii?

Ponieważ Metoda Krakowska jest odmienną terapią od większości znanych, należy uważać, by wszelkie stosowane przez rodzica pomoce były zgodne z zasadami terapii. Dlatego, aby mieć pewność warto kupować pomoce w specjalistycznych sklepach, takich jak Sklep z pomocami do terapii juniora.pl. Wszelkie artykuły dostępne w sklepie są starannie dobrane pod kątem Metody Krakowskiej – łącznie z zabawkami, grami i pomocami dydaktycznymi. Metoda Krakowska to terapia, która dynamicznie się rozwija. Zachęcamy do zdobycia informacji na jej temat. Mogą się one przydać Twoim najbliższym lub znajomym.  

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama