– W marcu rozpoczęły się warsztaty, które polegają na 7 modułach tematycznych. Chcemy nauczyć dzieci, czym jest obywatelskość, chcemy pokazać, czym jest współdecydowanie, to w jaki sposób mogą w swoich miejscowościach decydować o budżecie, o funduszach sołeckich, o tym gdzie zrobić ławkę, skwerek, plac zabaw lub inne ciekawe inicjatywy, które młodzież może wykonać w swoim otoczeniu, ale również i w szkole – wyjaśnia Monika Dominik, prezes Fundacji Bliżej Pasji.Monika Dominik, prezes Fundacji Bliżej Pasji w Biłgoraju: [audio mp3="https://storage.googleapis.com/wydawnictwowspolnota-pbem/gazetabilgorajska/import/wp-contents/2021/03/Bliżej-pasji.mp3"][/audio]
– Uczestnicy dowiedzą się o tym, jak działa samorząd, jak można zadbać o własne inicjatywy. Młodzież ma mnóstwo pomysłów, tylko nie zawsze wie, jak je przeforsować wśród swoich dyrektorów lub nauczycieli, a w tym projekcie jest przestrzeń, by takie tematy poruszyć – dodaje prezes Fundacji Bliżej Pasji.


Czego dotyczy projekt? Projekt zakłada zwiększenie zaangażowania obywatelskiego i edukacji obywatelskiej ponad 70-osobowej grupy młodzieży z terenów wiejskich powiatu biłgorajskiego poprzez udział m.in. w warsztatach, spotkaniach, grach obywatelskich, debatach, symulacjach, których podsumowanie zostanie przedstawione na Gali efektów projektu.
W ramach projektu planowane są następujące działania:
– ciekawe i rozwijające warsztaty,
– wyjazdy na wizyty studyjne, spotkania,
– możliwość realizacji inicjatyw obywatelskich,
– miłe i rozwijające spędzenie czasu wraz z innymi,
– udział w grach obywatelskich i wiele innych ciekawych aktywności.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Komentarze (0)