reklama

Jedyny taki festiwal na Ziemi Biłgorajskiej

Opublikowano:
Autor:

Jedyny taki festiwal na Ziemi Biłgorajskiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie<span class="x4k7w5x x1h91t0o x1h9r5lt x1jfb8zj xv2umb2 x1beo9mf xaigb6o x12ejxvf x3igimt xarpa2k xedcshv x1lytzrv x1t2pt76 x7ja8zs x1qrby5j"><span class="x193iq5w xeuugli x13faqbe x1vvkbs x1xmvt09 x1lliihq x1s928wv xhkezso x1gmr53x x1cpjm7i x1fgarty x1943h6x xudqn12 x3x7a5m x6prxxf xvq8zen xo1l8bm
reklama

Już po raz trzeci brzeg przy moście w Kucłach wypełni się starszymi i młodszymi uczestnikami festiwalu. Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu wraz z Prywatną Szkołą Podstawową i miejscowymi Kołami Gospodyń Wiejskich zapowiadają, że zadbają, aby księżpolskie święto folkloru było ciekawe i różnorodne. Festiwal w gminie Księżpol ma formę konkursu. - Dziś wystąpią wokaliści – soliści i zespoły oraz instrumentaliści. Repertuar nawiązuje do tradycji śpiewaczych z regionu. A występy konkursowe będzie oceniać profesjonalne jury. Równocześnie zaplanowano ciekawe warsztaty – garncarskie, rzeźbiarskie, ceramiczne i wicia wianków. Będzie także smaczny poczęstunek lokalnymi specjałami – mówią nam organizatorzy.

W jury tegorocznej edycji konkursu zasiądą znakomici specjaliści z dziedziny muzyki ludowej – Irena Krawiec z zespołu „Jarzębina” z Kocudzy oraz Przemysław Łozowski – muzyk, pedagog, animator kultury, który brał udział w wielu projektach muzycznych związanych z muzyką folkową, tradycyjną i etniczną. Organizatorzy – Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, dokładają starań, aby festiwal był atrakcyjny dla uczestników w różnym wieku.
Na miejscu czekają warsztaty: garncarskie (Roztoczańska Spółdzielnia Garncarska), rzeźbiarskie (artysta – rzeźbiarz Andrzej Jargieło), wyplatania laleczek z sitowia (Danuta Kowal) i wianków (twórczyni ludowa Janina Janda). Warsztaty będą nieodpłatne dla wszystkich chętnych.
Swoje stoiska z produktami regionalnymi szykują także miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, a strażacy z OSP Rakówka zapraszają na pyszną grochówkę z kuchni polowej. Po zakończeniu części konkursowej Festiwalu wystąpi zespół Środowiskowego Domu Pomocy w Tarnogrodzie oraz zespół „Za horyzontem” z Zawadki. Wieczorem wszystkie panny i panienki będą mogły uczestniczyć w widowisku sobótkowym i puszczaniu wianków do rzeki. Na zakończenie zaplanowano wspólną zabawę taneczną.
   

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo