reklama

Jak latem dbać o solary słoneczne

Opublikowano:
Autor:

Jak latem dbać o solary słoneczne - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości BiłgorajskieSezon urlopowy wciąż trwa a ilość wyjazdów wakacyjnych nie maleje, warto wiec zapoznać się ze wskazówkami, jak w tym okresie dbać o instalacje solarne w naszych domach. <div> 1. W czasie intensywnego nasłonecznienia, a przy małym odbiorze ciepłej wody użytkowej, należy w sposób ciągły monitorować t
reklama

Sezon urlopowy wciąż trwa a ilość wyjazdów wakacyjnych nie maleje, warto wiec zapoznać się ze wskazówkami, jak w tym okresie dbać o instalacje solarne w naszych domach.

 1. W czasie intensywnego nasłonecznienia, a przy małym odbiorze ciepłej wody użytkowej, należy w sposób ciągły monitorować temperaturę w kolektorach słonecznych, aby nie doprowadzić do przegrzania instalacji. W przypadkach ekstremalnych należy przykryć kolektory słoneczne płachtami ochronnymi (materiał dowolny w kolorze białym lub srebrnym odpornym na wysokie temperatury, np. płótno bawełniane) zabezpieczającymi przed dalszym wzrostem temperatury. Zabezpieczenia powinny wykonać wykwalifikowane i uprawnione do tego typu prac osoby lub firmy serwisowe. Przykrycie kolektorów należy rozważać w przypadku długoterminowego wyłączenia instalacji z użytkowania, tj. w okresie wyjazdu urlopowego w okresie letnim lub braku możliwości wykorzystania odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej. Gdy użytkownicy przewidują wyjazd, można ustawić funkcję tryb urlopowy. Funkcja ta powoduje włączenie się chłodzenia nocnego i zabezpieczenia przed przegrzaniem kolektorów.
2. Jako rozwiązanie standardowe zaleca się w przypadku, gdy użytkownik przewiduje niekorzystanie z ciepłej wody użytkowej w okresie zwiększonego nasłonecznienia (tj. w okresie maj – sierpień) lub podczas krótkich wyjazdów w powyższym okresie, ustawienie funkcji chłodzenie (opcja możliwa tylko przy zastosowaniu płaskich kolektorów słonecznych) w sterowniku solarnym. Powyższa funkcja pozwala uniknąć stanu przegrzania instalacji solarnej, co w rezultacie pozwoli zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo