reklama

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile kosztuje terminal płatniczy? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie<h2>Ile kosztuje terminal płatniczy?</h2> Terminal płatniczy to inwestycja, która się zwraca. Ludzie coraz chętniej dokonują transakcji bezgotówkowych. Tym bardziej że można płacić nie tylko kartą, ale również telefonem czy smartwatchem. Zamiast portfela noszą na ręku inteligentny zegarek, a w t
reklama

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Terminal płatniczy to inwestycja, która się zwraca. Ludzie coraz chętniej dokonują transakcji bezgotówkowych. Tym bardziej że można płacić nie tylko kartą, ale również telefonem czy smartwatchem. Zamiast portfela noszą na ręku inteligentny zegarek, a w torebce smartfona, co zdecydowanie ułatwia płacenie. Co więcej, wielu nawet nie ma przy sobie gotówki. Także jeśli Twoja firma nie pozwala na płacenie kartą, to taka osoba często zrezygnuje z zakupu, ponieważ nie będzie miała czym zapłacić. Między innymi dlatego zdecydowanie warto posiadać w firmie takie urządzenie. Ile kosztuje terminal płatniczy? Dostawcy mają własny cennik oraz koszty utrzymania. Na cały koszt posiadania i utrzymania urządzenia zazwyczaj składają się:
  1. Dzierżawa dla dostawcy terminala.
  2. Prowizja dla agenta rozliczeniowego.
  3. Opłata interchange dla banku.
  4. Opłata systemowa dla firmy wydającej kartę.

Na co zwrócić uwagę kupując terminal?

Decydując się na terminal płatniczy, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim rodzaj terminala. Na rynku dostaniesz terminale stacjonarne oraz mobilne. Te drugie sprawdzą się w firmach, które wykonują działalność w jednym miejscu. Te drugie są świetnym rozwiązaniem, jak sama nazwa wskazuje, dla mobilnych biznesów np. kurier. Szeroki wybór znajdziesz na stronie https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali, dzięki czemu możesz wybrać urządzenie, dopasowane do Twoich potrzeb. Ważne jest, aby terminal umożliwiał płatność nie tylko kartą, ale również telefonem i smartwatchem. Ponadto, istotne są:
  1. Cena za dzierżawę.
  2. Prowizja za transakcję.
  3. Gwarancja i serwisowanie.
  4. Koszt zakupu terminala.
  5. Czas księgowania pieniędzy.
  6. Warunki rozwiązania umowy.
  7. Drukowanie.
  8. Raportowanie.

Polska Bezgotówkowa - terminal za darmo

Właściciele firm, którzy decydują się na zakup terminala mogą skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa, który powstał w celu upowszechnienia płatności bezgotówkowych. Z Programu mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają firmę, a także Ci, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego i nie przekroczą limitu obrotu w postaci 100 000 zł na urządzenie. Program umożliwia zakup urządzenia bez ponoszenia kosztów za dzierżawę i prowizję np. na stronie PayTel. W praktyce oznacza to, że małe i średnie firmy nie zapłacą ani złotówki za posiadanie terminala ani żadnej prowizji za transakcje bezgotówkowe, dokonywane przy użyciu sprzętu. Warto jednak mieć na uwadze, że po okresie dofinansowania dochodzą koszty w postaci wspomnianej dzierżawy, a także prowizji, której wysokość zależy od karty lub rodzaju transakcji. Dlatego koniecznie zapytaj dostawcę o aktualną ofertę, na którą przejdziesz zaraz po upływie bezpłatnego okresu.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo