reklama
reklama

Aktywne poszukiwanie pracy – na czym polega?

Opublikowano:
Autor:

Aktywne poszukiwanie pracy – na czym polega? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

Przygotuj CV i dokumenty aplikacyjne

Zanim zaczniesz kontaktować się z firmami, musisz przygotować odpowiednie dokumenty aplikacyjne. Pamiętaj, aby nie kopiować ich bezmyślnie z internetu, tylko starannie je przygotować, biorąc pod uwagę swoje umiejętności oraz stanowiska, na które będziesz aplikować. Podkreśl w nich swoje atuty i mocne strony, pochwal się doświadczeniem oraz sukcesami osiągniętymi u poprzednich pracodawców. Wskaż poziom znajomości języków obcych, określ wykształcenie oraz ukończone kursy i szkolenia zawodowe. Pamiętaj, że CV warto zawsze indywidualnie dopasować do odbiorcy oraz oferty pracy, na którą chcesz wysłać zgłoszenie. Wczytaj się w ogłoszenie, sprawdź, czego oczekuje pracodawca i uwzględnij to w swoim CV albo liście motywacyjnym.

Przeglądaj oferty pracy z wielu źródeł

Intensywnie szukaj pracy, korzystając z wielu źródeł. Zacznij od największych portali z ogłoszeniami o pracę, takich jak Dryg.pl. Oferty zatrudnienia są dostępne również w innych miejscach. Dołącz więc do grup na Facebooku dla osób poszukujących zatrudnienia w Twojej branży, przeglądaj fora internetowe, lokalne dzienniki czy też oferty w Centralnej Bazie Ofert Pracy tworzonej przez ministerstwo. Jeśli jesteś studentem, skontaktuj się z biurem kariery na uczelni.

Wykorzystaj kontakty osobiste i zawodowe

Uruchom swoje kontakty zawodowe i osobiste. Zapytaj znajomych i rodzinę o ciekawe ogłoszenia. Może w ich miejscu pracy szef poszukuje właśnie nowego pracownika? Odśwież swoje zawodowe kontakty poprzez portale społecznościowe, takie jak Facebook, LinkedIn czy GoldenLine. Dobrze też porozmawiać z byłymi współpracownikami z poprzednich miejsc zatrudnienia – może mogą Cię polecić w ich nowej pracy?

Rozwijaj swoje kompetencje

Podczas poszukiwania pracy bądź aktywny również w sferze samorozwoju. W tym czasie warto doskonalić swoje umiejętności. Bierz zatem udział w szkoleniach, konferencjach, kursach czy lekcjach języka obcego. Zajęcia pomogą Ci odciągnąć natrętne myśli od tematu poszukiwania pracy, a zdobyte kwalifikacje mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłej karierze.

Bierz udział w targach pracy

Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie odbywają się dni otwarte, targi pracy lub innego rodzaju wydarzenia branżowe. Warto się na nie wybrać z dokumentami aplikacyjnymi i zostawić swoje CV u przynajmniej kilku pracodawców. Eventy tego rodzaju to dobry sposób na złapanie pierwszego kontaktu z pracodawcą.

Obserwuj aktywność pracodawców

Zrób listę firm, w których najbardziej chcesz znaleźć zatrudnienie i wyślij do nich swoje dokumenty aplikacyjne. Obserwuj je również w mediach społecznościowych. Często bowiem firmy poszukujące pracownika ogłaszają to na swym profilu w social mediach. Regularnie zaglądaj też do zakładki Kariera na stronie internetowej pracodawcy.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama