- Reklama -

- Reklama -

Weźmy udział w wirtualnej procesji Niedzieli Palmowej

Dziś Niedziela Palmowa. Tradycyjnie w parafiach zarówno w Biłgoraju, jak i w całej Polsce powinny odbywać się procesje. W tym roku jednak ze względu na epidemię koronawirusa procesje nie odbędą się. Powstał więc pomysł, aby stworzyć ich wirtualną formę poprzez publikowanie w mediach społecznościowych zdjęć naszych palm wielkanocnych oraz oznaczenie ich hasztagiem #Palma.

Do udziału w wirtualnej procesji mieszkańców Biłgoraja oraz powiatu biłgorajskiego zachęca ks. Krystian Bordzań z parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Biłgoraju (nagranie głosowe poniżej):

 

- Reklama -

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że w obecnej trudnej sytuacji rola mediów społecznościowych w komunikacji nabiera jeszcze większego znaczenia. “Rygory sanitarne znacznie ograniczają możliwość udziału w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach. Natomiast można powiedzieć, że dzięki nowym technologiom to Kościół przychodzi do naszych domów. Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniego udziału w liturgii i korzystania z sakramentów, ale w sytuacji epidemii musimy szukać dostępnych rozwiązań. Dlatego zachęcam do udziału w akcji z hasztagiem #Palma” – dodał.

Jak powiedział ks. Rytel-Andrianik, zamieszczając zdjęcia palm wielkanocnych w mediach społecznościowych, dzielimy się z innymi tym, jak przeżywamy Niedzielę Palmową. “Stwórzmy wirtualną procesję z palmami i pewien rodzaj wspólnoty internetowej, wspierając się wzajemnie w tym czasie, a szczególnie osoby starsze, samotne, w kwarantannie i izolacji. Niech palma będzie w naszych domach znakiem modlitwy i nadziei” – mówił.

BP KEP/Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.