- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Weź Maryję do siebie” – pielgrzymka na Jasną Górę

Na początku sierpnia rozpocznie się piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która będzie trwała 11 dni. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Weź Maryję do siebie”.

- Reklama -

 

Za zgodą ks. bpa Mariana Rojka, w tym roku po raz kolejny odbędzie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, będąca jednocześnie sztafetą. Wyruszy już 2 sierpnia i rozpocznie się uroczystą Mszą św. w Katedrze Zamojskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Rojka. W Biłgoraju pielgrzymi zagoszczą 4 sierpnia.

Każda grupa będzie miała wyznaczony dzień pielgrzymowania, który rozpocznie się Mszą św. rano w miejscu wyjścia, a zakończy Apelem Jasnogórskim w miejscu dojścia, po czym pielgrzymi środkami transportu wracają do swoich domów na nocleg. Następnego dnia kolejna grupa dojeżdża do miejsca, gdzie zostało zakończone pielgrzymowanie dnia poprzedniego i rozpoczyna Mszą św. swój etap. W ten sposób każda grupa będzie szła trzy dni.

- Reklama -

Zapisać będą przyjmowane do 28 lipca. Przewodnikiem biłgorajskiej grupy, której patronuje bł. ks. Jerzy Popiełuszko, został ks. Mateusz Januszewski z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 9.00 Mszą św. w Katedrze Zamojskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Rojka.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Weź Maryję do siebie”. Planowane dojście na Jasną Górę pod przewodnictwem ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. w godzinach popołudniowych. Pielgrzymka zakończy się wspólną Eucharystią i Apelem Jasnogórskim.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.