- Reklama -

- Reklama -

Weronika Pyzik z brązem podczas 25. Mistrzostw Europy w biegach przełajowych

Reprezentantka LKS Znicz Biłgoraj Weronika Pyzik zdobyła brązowy medal podczas 25. Mistrzostw Europy w biegach przełajowych w Tillburgu na dystansie 6300 m.

- Reklama -

Mistrzostwa odbyły się 9 grudnia w Parku Safari Beekse Bergen w holenderskim Tillburgu. Wystartowało ponad 590 sportowców z 38 krajów, ale chyba tylko nieliczni spodziewali się tak trudnych warunków rywalizacji.

- Reklama -

Na pierwszych dwóch rundach tempo rywalizacji nadawały Brytyjki, Niemki i Szwajcarki. Weronika biegła spokojnie, plasując się na 4-8 miejscu, tuż za plecami rywalek. Gdy te próbowały rozerwać grupę, Polka umiejętnie skracała dystans.

Pod koniec drugiego okrążenia Weronika straciła kilka sekund do trzech rywalek, które postawiły na bardzo długi, ponad 1000-metrowy finisz. Ale nie odpuszczała, z całych sił goniąc za medalem.

Gdy wydawało się, że rywalki są za daleko, Polka wrzuciła szósty bieg i na 30 metrów do mety doścignęła Szwajcarkę Chiarre Scherrer. Polka biegła tak szybko, że najprawdopodobniej… zgubiła chip! Na miejscu byli jednak sędziowie.

Weronika wystartowała w biegu na dystansie 6300 m i z wynikiem 20:46 zdobyła brązowy medal. Emocjonujący bieg wygrała Dunka Anna Emilie Moeller, przed Niemką Anną Gehring.

Wynik biegu U23 kobiety (6300 m)

Indywidualnie:

1. Anna Emilie Moeller – 20:34

2. Anna Gehring – 20:36

3. Weronika Pyzik, POL – 20:46

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.