- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Węgiel na wagę złota. Gdzie kupić w powiecie biłgorajskim?

Ceny węgla urosła niebotycznie. "Nowa Gazeta Biłgorajska" sprawdza, jak sytuacja wygląda w powiecie biłgorajskim. - W momencie dodawania towaru do sklepu internetowego serwery siadają. Od tygodni próbujemy i nic. Tak mamy ułożony plan tygodnia, aby we wtorek i czwartek o 16:00 mieć czas "polować" na węgiel - mówi małżeństwo z jednej z podbiłgorajskich wsi. Co z węglem dostępnym na składach?

- Reklama -

Na biłgorajskich składach zwykły węgiel i ekogroszek są dostępne od ręki. Zainteresowanych kupnem tego opału wielu jednak nie ma:

– Przyjeżdżają, oglądają, czasem małe ilości biorą, ale zainteresowania nie ma. Ludzie czekają – mówi nam jeden ze sprzedawców węgla i ekogroszku w powiecie biłgorajskim.

Z czego wynika brak zainteresowania? Prawdopodobnie z ceny. Średnio za tonę orzechu luzem z dostawą trzeba zapłacić 3000 zł  brutto, za tonę workowanego ekogroszku – 3200 zł.  Ceny szokują,  biorąc pod uwagę fakt, że na sezon grzewczy do ogrzania średniej wielkości domu jednorodzinnego trzeba zużyć kilka ton tego paliwa. Mieszańcy są oburzeni.

- Reklama -

Tańszy węgiel to tańszy polski węgiel zamówiony przez internet. Z tym, że zakup graniczy z cudem. Polska Grupa Górnicza w mediach i na swojej stronie internetowej zachęca do kupna taniego polskiego węgla i ekogroszku.

– Nie jest łatwo. W momencie dodawania towaru do sklepu internetowego  serwery siadają. Od tygodni  próbujemy i nic. Tak mamy ułożony plan tygodnia, aby we wtorek i czwartek o 16:00 mieć czas  „polować” na węgiel – mówi nam małżeństwo z  jednej z podbiłgorajskich wsi.

 

Czekać, czy kupować węgiel już teraz?  Gdzie kupować? I jak radzą sobie mieszkańcy. Sprawdzamy w najnowszym papierowym numerze „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Znajdziecie aktualne informacje z każdej gminy. Zapraszamy do kiosków, sklepów i punktów kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.