- Reklama -

Wędkowanie nad zalewem

Od 1 lutego 2019 r. łowisko nad zalewem Biszcza-Żary prowadzi Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy. Do tej pory sprawami wędkowania nad zalewem zajmowało się Stowarzyszenie Wędkarskie "Sum".

Mówi się, że wędkarstwo świetnie relaksuje, pozwala być blisko natury, zapomnieć o codziennych troskach oraz daje wiele satysfakcji. „To wspaniałe hobby można także realizować nad naszym zalewem, wystarczy tylko wykupić zezwolenie na połów. Można tego dokonać w siedzibie GOKSiR, Biszcza 50” – czytamy komunikat Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy.

W zakresie prowadzenia łowiska dla GOKSiR w Biszczy najważniejsze jest popularyzacja wędkarstwa jako czynnego i aktywnego wypoczynku, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży czy organizacja zawodów wędkarskich. W planach jest także regularne zarybianie zbiornika, nadzór nad racjonalną gospodarką rybną i wydawanie kart połowu.

- Reklama -

Opracowano już nowy regulamin dotyczący zasad wędkowania na zbiorniku wodnym Biszcza-Żary. Sezon wędkarski rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 31 października każdego roku. Wędkować będzie można od świtu do zachodu słońca w wyznaczonych dniach (piątek, sobota, niedziela i święta), a połów ryb tylko w strefie dla wędkarzy.

Kartę połowu ryb można otrzymać, opłacając składkę w wysokości 200 zł. Uczniowie do 16. roku życia i kobiety zapłacą 100 zł. Wpłaty należy dokonywać w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy.

Pełny regulamin dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Gminy Biszcza.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.