Wędkarski Dzień Dziecka

 

Zawody rozpoczęły się tuż przed południem nad zbiornikiem wodnym w Józefowie. Ładna pogoda zachęciła do startu kilkudziesięciu młodych wędkarzy wraz ze swoimi opiekunami. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem zawodów, a następnie odbyło się losowanie stanowisk wędkarskich. Po zajęciu miejsc łowieckich na sygnał rozpoczęło się wędkowanie. Łowiono blisko dwie godziny.

W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba wędkarzy. Było ich aż 74. Jak podkreślają organizatorzy, impreza, co cieszy, z roku na rok rozrasta się. Przyciąga najmłodszych nie tylko z Józefowa, ale również sąsiednich gmin i miast m.in. z Łukowej i Biłgoraja.

 Gdy sędzia podliczał wyniki, dzieci i ich rodziny zaproszono na piknik. Były lody, popcorn, słodkie przekąski, a także kiełbaska z grilla. Następnie przyszedł czas na ważenie złowionych ryb i wręczenie nagród. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Najlepszym wędkarzem okazał się Bartłomiej Droździel, tuż za nim był Mateusz Gaca, a na trzecim miejscu Maciej Grodzki. Jednak nie wyniki tego dnia były najważniejsze, lecz dobra zabawa, rozwijanie pasji i integracja. Każde dziecko było zwycięzcą. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe dyplomy i cenne prezenty, które z pewnością przydadzą się każdemu miłośnikowi wędkarstwa. Wśród nich był m.in. sprzęt wędkarski i słodycze.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, bez których zawody nie mogłyby się odbyć. Byli nimi: Krzysztof Zaśko – firma ZINTECH, Wiesław Gmyz – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Dąb, Sylwester Zaśko, PSB Mrówka Grzegorz Pogódz, Spółdzielczy Zakład Gospodarczy, Sklep wędkarski „u Kuby” Jakub Sitarz, Zbigniew Dzida, Delikatesy Centrum Ewa i Zbigniew Pogódz, Knieja Daniel Gumiennik.

Organizatorem zawodów było Koło PZW Józefów.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.