- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

We wrześniu szybciej na Podkarpacie

We wrześniu ma zakończyć się przebudowa drogi wojewódzkiej 835 od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Zaawansowanie prac na całym odcinku wynosi 71% – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

- Reklama -

Droga wojewódzka nr 835 prowadzi z Lublina przez Wysokie, Biłgoraj, Sieniawę, Przeworsk, Kańczugę, Dynów do Grabownicy Starzeńskiej na Podkarpaciu. Jej przebudowa trwa już od kilku lat. To jedna z dróg o największym natężeniu ruchu w województwie lubelskim. Teraz czas jeszcze na roboty na 25-kilometrowym odcinku w powiecie biłgorajskim. Będą prowadzone w gminach: Biłgoraj, Tarnogród i Księżpol.

 

Obecnie wykonawca prowadzi prace w zakresie wykonywania warstw konstrukcyjnych na dojazdach do obiektów mostowych oraz skrzyżowaniach. Trwa także układanie warstw bitumicznych na ścieżkach rowerowych, które są na całej długości trasy.
Prowadzone są także roboty brukarskie (budowa chodników i zjazdów do posesji).
Na czerwiec planowane jest rozpoczęcie układania ostatniej warstwy nawierzchni bitumicznej na trasie głównej. Natomiast w lipcu wykonawca ma zamiar rozpocząć prace związane z montażem elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego – barier energochłonnych, wygrodzeń oraz elementów oznakowania pionowego. Na sam koniec zostanie wykonane oznakowanie poziome.

- Reklama -

Zakończenie prac zgodnie z umową przewidziane jest na początek drugiej połowy września 2022 roku. Wartość inwestycji, która w 99% finansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 177 mln zł.

 

info/foto: ZDW w Lublinie

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.