- Reklama -

- Reklama -

Cud we Frampolu! Droga … „wzięła się i przesunęła”

We Frampolu, w czasie utwardzania bocznych dróg, jedną z nich "ktoś" przesunął o trzy metry. Tak, że znalazła się na działce mieszkańców. Nie dość, że o fakcie przesunięcia drogi We Frampolu, w czasie utwardzania bocznych dróg, jedną z nich "ktoś" przesunął o trzy metry. Tak, że znalazła się na działce mieszkańców. Nie dość, że o fakcie przesunięcia drogi nikt właścicieli nie poinformował, to do dziś nie udało im się wyjaśnić sprawy z frampolskim Urzędem Miasta. Interesujące prawda? Masz działkę i nagle ktoś na twoim terenie robi drogę. - Sama się przesunęła - sugerują urzędnicy z Frampola. Więcej o sprawie, jak zwykle tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

– Jakieś trzy lata temu, gmina na tej wiejskiej drodze wylała asfalt. Bardzo mocno podnieśli tę drogę, woda zalewa mi działkę, ale to nie największy problem. Problem jest taki, że droga została przesunięta o około 3 metry na naszą stronę – droga wchodzi na naszą działkę. Pisałyśmy pisma do gminy z pytaniem, dlaczego, ale komunikacja jest mocno utrudniona. Pisma gdzieś giną, nie przychodzą na czas, ciężko się dodzwonić. Nie widzimy w ogóle chęci współpracy ze strony urzędników. Mamy wrażenie, że grają na czas. Czy czekają, aż pomrzemy i problem sam się rozwiąże z korzyścią dla nich? – opowiadają dwie siostry  i zaznaczają, że to nie wszystkie problemy na linii gmina – właściciele działki.
 Pani Teresa jest wzburzona, gdyż w rozmowie, jaką przeprowadziła z pracownikiem UM Frampol, miało wyjść na jaw, że właścicielek posesji nie poinformowano o przesunięciu drogi. Kobieta miała usłyszeć w Urzędzie, że „droga wzięła i się przesunęła”.

 

Co na to Urząd Miasta Frampol i dlaczego bez wiedzy mieszkanek, na ich ziemi wybudował drogę?

- Reklama -

(…)

 

Więcej o sprawie przeczytacie w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej” Już we wtorek. Lokalne biłgorajskie portale o tym na pewno nie napiszą, to za trudne wyzwanie …

W każdej bulwersującej sprawie w powiecie biłgorajskim, czekamy na Wasze informacje, sygnały i zdjęcia:

nowa@gazetabilgoraj,pl

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Marcin mówi

  urzędnik tak jak policjant czy rzolniez , będąc w pracy jest na SLUZBIE obywatela. jeżeli osoba piastująca stanowisko urzędnicze nie rozumie pewnych zasadniczych kwestii lub gdy brak jej empati społecznej to nie nadaje się na to stanowisko.
  Urzędnik ,,siedzi tam ” dla obywateli Polski nie dla siebie ani z żadnych innych powodów.
  To nie jest słusznie miniony ustrój komunistyczny.
  Do roboty urzędasy! albo pisać wymówienia i rozpisywać konkursy na stanowiska.

 2. mieszkaniec mówi

  Prawda jest taka,że to dopiero burmistrz Rudy zadbał o Cacanin,ulice Graniczna,Leśna,Brzozowa wreszcie mają asfalt.Dziwią mnie komentarze uderzające w burmistrza który jest osobą wyjątkowo kulturalną.

 3. Teresa mówi

  Według niektórych najprościej jest „pluć jadem nienawiści na wszystko i wszystkich……Byłam ostatnio w urzędzie i jak zawsze zostałam miło obslużona i ilekroć cokolwiek mam do załatwienia to zawsze na wysokim poziomie. Wysoka kultura osobista Pana Burmistrza jest zawsze na odpowiednim poziomie. Więc niech każdy weźmie się do pracy , spojrzy w lusterko i nie obwinia innych …..

 4. Anonim mówi

  nie ma utwardzonej drogi źli urzędnicy nie dbają o mieszkańców… jest utwardzona droga, aby mieszkańcom żyło się lepiej źli urzędnicy bo droga zrobiona zgodnie z geodezyjnymi granicami działek, a nie „jak zrobię trochę dalej ogrodzenie to będzie moje i nikt mi tego nie zabierze”……

 5. Frampolak mówi

  już niedługo Frampol wybierze ” Papierzów” i będziemy mieć „raj” nie wypowiadam się w temacie Radnych i burmistrza

 6. papierz mówi

  Burmistrz ten to kiepski ,mało czym się interesuje,tylko rada diety,po 10.000 zł ,no i ten przewodniczący z korytkowa to pcha sie ale za nic nie odpowiada i tak też wychodzi,czas na zmiany droga gmino frampol

 7. Imie mówi

  Jeżeli to nie znajdzie finału sądowego to w Polsce już niema prawa. PIS wszystko zniszczył.
  arogancja urzędników jest przeogromną.
  Tym paniom poprostu musi ktoś pomoc. Może powinna się tym zająć jakąś kancelaria prawna ? znajdą się takie w Polsce. Następnie ci urzędnicy odpowiedzialni zato muszą pomieść konsekwencje . choć większość z nich szczególnie na prowincji czuje się nietyklana.

 8. Wojewoda mówi

  Te panie są poprostu dla burmistrza za stare, wszyscy wiedzą że burmistrz lubi młode w krótkich sukienkach. Gdyby owe panie wysłały swoje wnuczki do niego napewno sprawa by się dawno rozstrzygnęła.

 9. lena mówi

  Frampol w radziecinie geodezyjne roboty zlecił i ci przesuneli działki kazdemu o trzy metry , władze gminy udają głupiego i niesamowity bałagan , burmistz cienki i nic nie mogący jedynie inkasuje prawie 20 tysiecy miesięcznie,to mu dobrze wychodzi,

 10. Anonim mówi

  Czy to nie szanowna Pani z Cacanin, okolice działki 575/1 na krzyzówce. A cały problem wynika ze gmina zamiast wyburzyć jej płot co znajduje się w pasie drogi gminnej, kazała firmie wybudować drogę na sąsiedniej działce ? Tak to jest jak oszczędza się na dobrej firm geodezyjne, która by wyznaczyła pas drogowy, zamiast tego buduję sie bo wyjeżdżonym śladzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.