Ważne zwycięstwo Łady

Podopieczni Bartłomieja Kowalika odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w perspektywie walki o utrzymanie się w lubelskiej IV lidze. W niedzielę 7 października pokonali na wyjeździe Start Krasnystaw 3:0.

W tym sezonie Łada po dziesięciu rozegranych kolejkach plasuje się na XI miejscu w tabeli, zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie zanotowała trzy zwycięstwa i remis, a w sześciu spotkaniach wywalczyła 10 punktów. Z kolei na własnym stadionie biłgorajanie w czterech meczach zanotowali cztery porażki.

Mecz w Krasnymstawie był jednym z najlepszych meczów Łady w tym sezonie. Za to spotkanie należy pochwalić całą drużynę. Łada zagrała ambitnie, walecznie, a poza tym bardzo dobrze pod względem taktycznym. Biłgorajanie prowadzili od 28. minuty po bramce strzelonej przez Arkadiusza Czoka. Dziesięć minut później zawodnik gospodarzy Krystian Florek dostał czerwoną kartkę i goście grali w przewadze jednego zawodnika. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Michał Skubis, w drugiej połowie na 3:0 trafił Przemysław Krzyszycha.

W kolejnym meczu Łada zagra u siebie z sąsiadem w tabeli, czyli z Włodawianką Włodawa. Obie drużyny mają po 10 punktów na koncie. To dobra okazja dla piłkarzy Łady, aby powalczyć o komplet punktów, gdyż kolejny mecz to derby z liderem tabeli Hetmanem w Zamościu.

Start Krasnystaw – Łada 1945 Biłgoraj 0:3 (0:2)

Bramki: Czok 28, Skubis 41, Krzyszycha 50.

Łada: Szawara – Raduj, Pono