- Reklama -

- Reklama -

Ważna ulica w Biłgoraju już otwarta

Jedna z najważniejszych dróg w Biłgoraju, czyli ulica Nadstawna jest już gotowa. Zakończył się remont, a ulica przeszła odbiór techniczny i została oddana do użytku. Co zyskają mieszkańcy? Co się zmieniło i jak wygląda nowa droga? Czy będzie tradycyjne oficjalne otwarcie z nożyczkami i przemówieniami? Sprawdźcie.

- Reklama -

Remont około 600 metrowego odcinka kosztował blisko 2,1 mln zł. Środki wyłożyli: powiat biłgorajski i miasto Biłgoraj. Na nowoczesne rozwiązania w kwestii przejście dla pieszych władze pozyskały 284 tys. zł z budżetu państwa.
Dziś w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju – z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Zarządu Dróg, wykonawcy i inspektora nadzoru – odbył się odbiór techniczny przebudowy ulicy Nadstawnej.  -Nie planujemy oficjalnego otwarcia wyremontowanej drogi. Odbiór przebieg bez przeszkód, inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem, uczestnicy ruchu – zarówno kierowcy, jak i piesi oraz rowerzyści mogą z niej korzystać – mówi wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.
– Zwróciliśmy uwagę, że jest to bardzo bardzo ważny ciąg komunikacyjny. odciąża on ruch od centrum miasta w kierunku ul. Lubelskiej. Ulica Nadstawna prowadzi do największego osiedla domów wielorodzinnych. Przy tej ulicy znajdują się także miejsca użyteczności publicznej, lokale usługowe i gastronomiczne oraz Zagroda Sitarska i zjazd na Miasteczko Kresowe. Jest z niej także zjazd na ulicę Ogrodową, poprzez którą dostać się można do BCK, kościoła św. Jerzego czy jednego z banków – podkreśla członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego,  Andrzej Łagożny.

- Reklama -

Ulica Nadstawna to droga dojazdowa do Szkoły podstawowej Nr 5, jednej z największych placówek oświatowych miasta oraz do Dziennego Domu Seniora.
Jak wylicza wicestarosta Tomasz Rogala, cała inwestycja kosztowała 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa to 284 tys. zł. -Dofinansowanie pokryło koszt wykonania wyniesionych przejść dla pieszych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu i miasta Biłgoraja, oba samorządy wyłożyło po około 900 tys. zł. Zakres prac obejmował frezowanie i przebudowę nawierzchni, przebudowę skrzyżowań i uzupełnienie ciągów pieszych, wykonanie dodatkowych zatok postojowych, wykonanie oświetlenia, modernizację kanalizacji sanitarnej oraz udoskonalenie organizacji ruchu – dodał wicestarosta Rogala.
Pewną nowością przy inwestycjach w mieście są wyniesione przejścia dla pieszych, których na ulicy Nadstawnej wykonano dwa. W sposób zdecydowany spowalniają one ruch samochodów i pozwalają na bezpieczne przejście jezdni. Jednocześnie są one mniej uciążliwe dla kierowców, niż np. progi zwalniające.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

1 komentarz
  1. A1 mówi

    Kto wymyślił przejścia dla pieszych i rowerzystów z kostki? Czy ktoś wie jak to będzie wyglądać po zime? Ludzie gdzie Macie rozum……

Zostaw odpowiedź