przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Ważna inwestycja drogowa już gotowa

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 od Biłgoraja do granicy województwa lubelskiego. Trasa ma 225 km i jest najdłuższą drogą wojewódzką w Polsce. Budowa trwała od kilku lat, a inwestycja była podzielona na kilka etapów. W tej chwili trwają już ostatnie czynności związane z odbiorem ważnej dla całego regionu trasy. Przede wszystkim, droga usprawni mieszkańcom powiatu biłgorajskiego podróżowanie na Roztocze, oraz np. w Bieszczady.

- Reklama -

Odcinek drogi wojewódzkiej Nr 835 przebiega przez obszar powiatu biłgorajskiego – Gmina Biłgoraj, Gmina Księżpol, Gmina Tarnogród. Koszt całej inwestycji to 177 mln. złotych. W 99 % przebudowa została sfinansowana  z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

– Cieszę się, że doszło do realizacji tej inwestycji. Trasa na Roztocze czy na Podkarpacie będzie bezpieczna i wygodna. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży panuje tu ruch, szczególnie samochodów ciężarowych. Dlatego wzmocnienie, poszerzenie i rozbudowa całej infrastruktury drogowej są tak ważne. Wierzę, że rozwój społeczno-gospodarczy tych terenów znacząco przyspieszy – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego, Michał Mulawa.

Dzięki remontowi ma poprawić się dojazd z Lubelszczyzny na Podkarpacie, ale mieszkańcy południa województwa lubelskiego zyskają także lepszy dojazd do autostrady.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Anonim mówi

    Przebudowa tej drogi to zasługa Mulawy.

  2. Anonim mówi

    Mulawa niech się nie lansuje przebudową tej drogi bo to nie jego zasługa a on jak zwykle chciałby się przykleić do jakiegoś sukcesu….no i na pewno przyjedzie na imprezę z okazji otwarcia…. napewno będzie też ksiądz żeby poświęcić….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.