Warunki na drogach są złe

Zimowa aura nie odpuściła. Porywisty wiatr i padający intensywnie przez kilkanaście godzin śnieg spowodowały znaczne utrudnienia na drogach. Na tych rzadziej uczęszczanych utworzyły się duże zaspy śniegu. A i jazda głównymi ciągami komunikacyjnymi wielu kierowcom przysporzyła nieprzyjemności. Śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność spowodowana opadami połączonymi z silnym wiatrem powodowały, że przemieszczanie się pojazdami było bardzo trudne.

Na głównych ciągach komunikacyjnych było wiele utrudnień . Kierowcy, głównie samochodów ciężarowych, zatrzymywali się nie mogąc pokonać nawianego na jezdnię śniegu lub wjechać pod wzniesienie z powodu śliskiej nawierzchni. To powodowało, że w kilku miejscach drogi były zablokowane, a policjanci wspólnie ze strażakami pomagali podróżującym i organizowali objazdy.

Choć według prognoz, największe opady śniegu mamy już za sobą to apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności podczas jazdy oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.