- Reklama -

Warto pomagać

W sobotę 25 kwietnia druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnogrodzie wykazali się dobrym sercem, bezinteresownością i zaangażowaniem w pomoc potrzebującemu mieszkańcowi Tarnogrodu.

Strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej nie tylko biorą udział w akcjach gaśniczych i ratowniczych, ale w czasie pandemii w różny sposób pomagają seniorom. W sobotę 25 kwietnia druhowie OSP w Tarnogrodzie bezinteresownie pomogli starszemu, samotnemu, a na dodatek schorowanemu mieszkańcowi Tarnogrodu przy porządkach z drzewem. Zostało ono powalone podczas jednych z ostatnich działań jednostki blisko tego terenu. 10 kwietnia br. OSP w Tarnogrodzie dostało zgłoszenie o pożarze drzewa w tej miejscowości. Po przyjeździe zastępów i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że drzewo, które płonie, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia, więc strażacy powalili je na ziemię. Kilka dni po tym zdarzeniu druhowie zauważyli, że właściciel posesji, którym był starszy pan, próbuje je samodzielnie uprzątnąć. Warto nadmienić, że szło mu to z dużym trudem i wysiłkiem ze względu na poruszanie się o lasce. Wówczas po dyskusji z zarządem całej jednostki strażacy podjęli decyzję bezinteresownej pomocy potrzebującemu.

Zanim strażacy przystąpili do działania, musieli otrzymać zgodę burmistrza miasta na użycie sprzętu z remizy. Burmistrz chętnie poparł inicjatywę tarnogrodzkich strażaków, dlatego mogli przystąpić do działania. Zaangażowanie druhów polegało na pocięciu i porąbaniu drewna, a następnie przewiezieniu go w miejsce wskazane przez właściciela.

- Reklama -

– Bardzo cieszymy się, że mogliśmy bezinteresownie pomóc. Dziękujemy również burmistrzowi Tarnogrodu Pawłowi Decowi za poparcie naszej inicjatywy i wyrażeniu zgody na jej realizację – podkreślają druhowie OSP KSRG Tarnogród.

Dewizą strażaków-ochotników jest szeroko rozumiana pomoc. Także i tym razem potrzebujący senior z Tarnogrodu mógł liczyć na ich pomoc. W sumie na miejscu pracowało 7 ochotników.

Po około 3 godzinach mogliśmy cieszyć się i być zadowoleni z wkładu w pomoc społeczeństwu naszej miejscowości nie tylko wtedy, gdy jesteśmy dysponowani przez PSP w Biłgoraju – dodają.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.