- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Warsztaty malarstwa w Tarnogrodzie

Od 2 do 3 sierpnia po raz kolejny odbyły się warsztaty w ramach Letniej Szkoły Malarstwa, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych, chcących rozwijać swój talent malarski.

- Reklama -

Organizatorka zajęć dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury Renata Ćwik zaznaczyła, że Letnia Szkoła Malarstwa to „owoc wcześniejszych warsztatów prowadzonych dla studentów, którzy zaszczepili w dzieciach i młodzieży chęć malowania”. Zajęcia poprowadził pochodzący z Tarnogrodu artysta malarz, rysownik i wykładowca akademicki profesor Edward Syty, związany z Pracownią Rysunku i Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz Katedrą Architektury i Urbanistyki na Politechnice Opolskiej.

- Reklama -

Otwierając warsztaty, burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec podkreślił, że jest to ”niepowtarzalna okazja, aby czerpać z wiedzy ambasadora Tarnogrodu, który zawsze wspiera poczatkujące talenty”. Pierwszego dnia, pod czujnym okiem profesora, adepci sztuki malarskiej doskonalili swój warsztat, malując martwą naturę – kompozycje z kwiatów i owoców. Zdaniem Edwarda Sytego trzygodzinne warsztaty „pozwalają poznać podstawy, jak się przygotować do malowania, jak mieszać farby, jak je nakładać”. Drugiego dnia uczestnicy warsztatów wyjechali w plener pomiędzy Luchowem a Brzyską Wolą, gdzie mieli możliwość malowania okolicznych pejzaży – pól, lasów i łąk. Profesor Syty chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem artystycznym, do każdego uczestnika podchodził indywidualnie, wydobywając drzemiące w nich pokłady talentów malarskich.

Letnią Szkolę Malarstwa zorganizowały: Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej oraz Tarnogrodzki Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Tarnogród oraz przy wsparciu rzeczowym firmy Model z Biłgoraja.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.