kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Warsztaty dziennikarskie

- Reklama -

Jak napisać artykuł, co to jest lid i dlaczego ważne jest dobre zdjęcie? Te i inne zagadnienia były poruszone na warsztatach dziennikarskich dla dzieci biorących udział w projekcie „Czas siodłać konie”.
Warsztaty dziennikarskie są częścią projektu „Czas siodłać konie” realizowanego przez Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej. W jego ramach dzieci i młodzież miały już okazję wziąć udział w pieszym rajdzie. Teraz przyszła kolej na poznanie warsztatu dziennikarskiego.
Na spotkaniu z redaktor naczelną NOWej Gazety Biłgorajskiej Natalią Kyc można było dowiedzieć się, jak powstaje gazeta, jakie zadania ma dziennikarz i z czego składa się artykuł. Uczestnicy projektu dowiedzieli się, co to jest jedynka, lid czy nakład. Wiedzą już, kto odpowiada za treść artykułu i kto to jest wydawca. Spróbowali także własnych sił w wykonaniu fotografii prasowej.
Zaplanowano już kolejne spotkanie z dziennikarzem, a młodzi reporterzy mają przygotować informacje o swoje miejscowości. W ramach projektu uczestnicy mają opracować i wykonać grę planszową o ciekawych miejscach w okolicy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.