- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Warsztaty BMX

W dniu 1 lipca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, odbyły się otwarte warsztaty BMX. Ta dyscyplina sportowa jest niezwykle popularna w dzisiejszych czasach.

- Reklama -

– Jest to oferta wakacyjna skierowana do dzieci i młodzieży ze strony OSiR, aby uczestnicy, bez ograniczeń wiekowych, mogli czynnie spędzać wolny czas.-mówi Anna Walczak, organizator warsztatów.
Biłgorajski Skateprk jest miejscem przeznaczonym specjalnie dla tych wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił na BMX-sie.

Pod okiem trenera i instruktora Michała Basta, można zobaczyć i nauczyć się nowych trików i akrobacji. Podczas warsztatów tłumaczył on, jak poradzić sobie w czasie wykonywania prawidłowego manuala, aby nie zrobić sobie krzywdy gdy dojdzie do upadku. Michał na co dzień, w swojej szkole BMX w Krakowie prowadzi takie kursy dla każdego.

- Reklama -

Wyskoki wykonywane przez starszych uczestników tego sportu, nazywane bany hop, czyli króliczy skok, to podstawowy trik, który wydaje się z pozoru bardzo prosty, lecz tak tylko wygląda. Trzeba poświęcić dużo czasu, aby opanować tą umiejętność. Niby proste ćwiczenie, a sprawia kłopoty w prawidłowym wykonaniu, nawet tym bardziej zaawansowanym uczestnikom.

Najmłodszym uczestnikiem warsztatów zorganizowanych w Biłgoraju był Igor, chłopiec ma dopiero 5 lat, a dawał sobie radę na torze, jak prawdziwy kaskader.
Warsztaty są bezpłatne, kolejne zaplanowane są na 5 sierpnia w godzinach 10.00-13.00. Aby z nich skorzystać należy dostarczyć wymagane oświadczenia, które są do pobrania na stronie OSiR.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.